Cz/SkNovinky

Premiéra: All Mad Here vstupují na scénu. Nová kapela vystřelila singl Cops with Guns

Na pražské scéně se objevila nová kapela All Mad Here hrající reggae a ska ze země za zrcadlem. Z králičí nory právě vypustili debutový singl Cops with Guns, v pátek 28. srpna 2020 vystoupí v premiéře v Klubu 007 Strahov.

Pokud vás sžírá dojem, že se celý svět zbláznil, nejste v tom sami. Právě z tohoto intenzivního pocitu se zrodila nová kapela All Mad Here, která chce všeobjímající šílenství přetavit v reggae a ska se současným zvukem. Že to zní jako nesmysl? V pořádku.

Základ All Mad Here tvoří muzikanti, kteří se do roku 2018 věnovali především The Chancers. Na začátku letošního roku pak zjistili, že spolu se zpěvačkou Stili Dimi trpí stejnou slabostí pro nabasovaný zvuk starých reggae vinylů i melancholické melodie, které se často skrývají za veselými žánrovými nálepkami.

V červenci se po pár zkouškách přesunuli na dva dny do vinohradského studia Golden Hive, kde nahráli tři písně. Debutový singl Cops with Guns nyní server Kids & Heroes představuje v premiéře.

[youtube id=“c_6mVObwOdM“ width=“620″ height=“360″]

„Tu skladbu napsal Marco McKee na konci roku 2017, kdy španělská policie brutálně mlátila lidi při referendu o nezávislosti Katalánska,“ přibližuje kytarista Ondřej Horák vznik písně z pera bývalého zpěváka a vrchního skladatele The Chancers.

„Když jsme ji před nedávnem nahrávali ve studiu se Stili, v reakci na vraždu George Floyda hořela Amerika, kde policajti dodnes v neoznačených autech odvážejí demonstranty kdovíkam. Nyní záběry z amerických měst vystřídaly šílenosti v Bělorusku. Téma zůstává, mění se jen kulisy, dodává Horák.

All Mad Here vydali singl Cops with Guns také ve formě lyric videa, které sestříhali z instruktážního filmu FBI z roku 1974, podle nějž se američtí policisté učili střílet na živé cíle.

Singl Cops with Guns už do rotace nasadilo rádio Expres FM, figuruje také v hitparádě Velká sedma na Radiu 1. V následujícím týdnu se pak objeví na streamovacích platformách Spotify, Apple Music a dalších.

The Chancers ukončili činnost na podzim 2018 na vlastním festivalu Rude Boy Paradise, jeho komorní verze proběhne 28. srpna 2020 na pražské Sedmičce. Jako All Mad Here se tak zapojili do série koncertů Show Must Go On, která má ikonickému centru alternativní kultury alespoň částečně vynahradit zrušenou jarní sezonu. Těžké časy ale pro živou hudbu nekončí a ve světle nových hygienických nařízení půjde o jeden z posledních klubových koncertů bez roušek.

But I dont want to go among mad people, Alice remarked.
„Oh, you cant help that,“ said the Cat: „We’re all mad here. Im mad. Youre mad.
How do you know Im mad? said Alice.
You must be, said the Cat, or you wouldnt have come here.

Foto: Iveta Valentová

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button