NovinkyZahraniční

Poslouchejte nový singl francouzské Oi! punk legendy Komitern Sect

Legendární francouzská Oi! kapela Komitern Sect připravuje materiál na novou desku. Vzhledem k aktuální situaci, která nepřeje kultuře, se rozhodli vydat nový singl jako videoklip. Komitern Sect se vrátili a jsou silnější než dříve, v kapele aktuálně hrají muzikanti, známí z projektů jako jsou Burning Heads, Lion’s Law nebo 8°6 Crew.

Vznik celého projektu se datuje na začátek 80. let, kdy z ulic Orleans vzešla nová streetpunková parta. Ta přišla se zvukem a stylem, který do té doby ve Francii hrálo málo kapel. Zaměření na punk a počínající subkulturu skinheads jim vyneslo během jejich relativně krátké existence kultovní status na francouzské scéně. Během let 1981 – 1987, kdy kapela ukončila činnost, stihla vydat tři desky na labelu Chaos production. Label se specializoval na kapely, které pocházely z jiných měst, než byla Paříž a točil se kolem lidí z kapel Komitern Sect, Reich Orgasm, Kidnap a No Pub. Kolem roku 1987 ale spolu s existencí těchto kapel skončil i label a vypadalo to, že nad touto érou se uzavřela země.

Na konci 90. let se ale objevil label Euthanasie, který se zaměřoval na znovu vydávání starých nahrávek z tohoto období, což podnítilo zájem nové generace punks a skinheads o první vlnu streetpunku ve Francii. Když se později po roce 2000 v Paříži objevily nové kapely kolem SHARP scény, kterým se podařilo dostat zpět do podvědomí Oi!, začala se kolem nich tvořit nová a silné scéna.

Komitern Sect se vrátili na scénu a od roku 2014 začali být opět aktivní. V roce 2016 vyšla poslední deska D’Une Même Voix (Jeden hlas), ale především kapela pokračovala po letech v koncertování.

[youtube id=“LHSwE-OJc6M“ width=“620″ height=“360″]

Související

Back to top button