Rozhovory

Nová deska je pro nás po 20 letech zadostiučinění, říká Sylvain z kanadských The Prowlers

Kanadská kapela The Prowlers je v České republice poměrně dobře známá. Ještě před pandemickou pauzou zahráli v Praze dva výtečné koncerty a nyní se vrací v plné síle. Tento návrat je spojený především s novou deskou, která nese název Prowlaround a bez nadsázky se dá považovat za nejlepší počin jejich více než dvacetileté kariéry.

Vaše kapela hraje od roku 1998. Co bylo prvotním impulsem k založení The Prowlers a jak tehdy vypadala skinheadská scéna v Montrealu?

Skinheadská scéna byla v těch dobách trochu v útlumu. Byly tam kapely jako ShockTroops a Street Troopers, ale ty nebyly moc aktivní. Tehdy byly velké problémy s nácky, což byla také jedna z našich motivací k vytvoření kapely. V té době jsme navíc teprve budovali kapitolu SHARP ve městě. Dnes je to mnohem lepší, máme spoustu kapel a scéna je velká a silná.

Montreal je silnou SHARP scénou známý i v Evropě. Cítíte problém s generační obměnou, nebo máte ve svých řadách nové mladé skinheady? Znám například kapelu Beton Armé, ale předpokládám, že v různých částech Montrealu je spousta nových Oi! kapel. Je to tak?

Ano, je tu spousta nových kapel a Beton Armé je jednou z nich. Nejsem si jistý, jestli o sobě tvrdí, že jsou SHARP, ale jsou na dobré straně barikády. Můžete tu také najít kapely jako Ultra Razzia, Ad Vitam, La Gachette či Union Thugs, abychom jmenovali alespoň některé.

Quebec má i svou druhou stranu mince. Fašisty, kteří jsou spojení s kapelou Légitime Violence, jejíž členové jsou zapojení do aktivistické skupiny Atalante. Jak to s jejich aktivitou vypadá nyní?

Neslyšel jsem o nich léta, ani si nejsem jistý, zda ještě existují. Dělali si své věci ve městě Quebec, který je asi 2,5 hodiny daleko a v Montrealu jsme je sotva viděli. Což upřímně není špatné.

Po nucené pauze kvůli Covidu 19 hrajete znovu v Kanadě a konečně se vracíte také do Evropy. Chodí v Kanadě na koncerty více nebo méně lidí než před Covidem? Cítí se lidé v Kanadě opět nadšení z živé hudby?

Po Covidu jsme měli pár koncertů a bylo to šílené. Chodí spousta lidí, víc než předtím a party jsou úžasné. Covid alespoň scéně pomohl tímto způsobem. Doufáme, že to bude pokračovat!

Letos jste vydali očekávané album Prowlaround. Jaké jsou ohlasy na desku a jak jste s ní spokojeni?

Myslím, že zatím jsou reakce skvělé, recenze máme samé dobré.

Jsme spokojeni s výsledkem, na kterém jsme opravdu tvrdě pracovali. Měli jsme jen dva dny na to, abychom vše nahráli, protože jsme přivezli producenta ze západní Kanady, který odvedl úžasnou práci. Po 20 letech je to zadostiučinění.

18. června se chystáte hrát v České republice s The Oppressed. Co pro vás tato kapela znamená a jak moc ovlivnila vaši hudební kariéru?

Tahle kapela pro nás znamená hodně, víc než kterákoli jiná. Mají obrovský vliv a navíc jsou to skvělí lidé, které dnes rád nazývám přáteli. Rádi si s nimi a našimi přáteli z Aculeos zase zahrajeme v Praze, bude to úžasná party! Doufám, že se tam všichni uvidíme!

Koncert The Oppressed, The Prowlers, Bezlad, Crossczech a Aculeos
18. 6. 2022 – Futurum Music Bar, Praha
Událost:
https://fb.me/e/11msEzyjO
Předprodej: TheOppressed + TheProwlers + další | Vstupenky na koncert 18. 6., Praha 5 | GoOut

Související

Back to top button