NovinkyZahraniční

Modré štěstí. Nový francouzský emo-hardcore Among Tides vydává debutovou desku

Francie je země propojení ema a hardcoru zaslíbená. A jedním z nových plodů téhle souhry jsou post/emo hardcoroví Among Tides z města Le Mans. Jejich debutová deska Bleubonheur vyšla v úvodu listopadu. Kapela ji nahrála v obývacím pokoji starého domu.

Nahrávka o sedmi skladbách jede po kolejích, které už před ní ozkoušela nejedna emo-hardcorová kapela. Přesto má ale její dlouhohrající debut svoje kouzlo – pokojovou atmosféru zastřenou prachem a upřímným smutkem.

Novinka Among Tides totiž vznikla v domě dědečka jednoho ze členů kapely, který se v době, kdy kapela přišla o svou zkušebnu, musel přestěhovat do domova s pečovatelskou službou. Zkoušení ve starém domě, kam se Among Tides přesunuli, ale mělo svá úskalí – nástroje ničily staré elektrické rozvody, skleněné vitríny praskaly pod náporem decibelů a další věci se rozpadaly prostě proto, že se jich už léta nikdo jiný nedotkl. Přesto mezi domem a Among Tides vzniklo pouto, které nakonec vedlo k rozhodnutí nahrát celou desku v obývacím pokoji. Právě v průběhu nahrávání ale starý majitel domu zemřel.

Kapela proces dokončila, celé se to ale do Bleubonheur tak nějak otisklo.

Související

Back to top button