Cz/SkNovinky

Empty Hall of Fame servírují EP plné hardcore s texty v češtině

S čtyřpísňovou nahrávkou Sirény a zvony přichází Empty Hall of Fame. A stejně jako na předchozím EP Minuty ticha z roku 2019 se drží rychlého hardcore a rodného jazyka.

Nahrávalo se začátkem prosince 2022 vb BOMB JACK Studio v Hranicích na Moravě. O cover se postaral Daniel Goliaš (DeeXGee) a s vydáním pomohli Samuel Records, Malarie – booking and record label, Stanley Star Promotion, GRF Records a pár jednotlivců, kteří jsou v bookletu.

EP je online na všech streamovacích platformách, jako Spotify, Apple music atd.

Kapela vydání nahrávky doplňuje podrobnějším popisem jednotlivých písní:

1. Světlo – První singl, který vystihuje celou nahrávku. Je o tom, že v „nekomunikaci“ se může z úplně malicherných problémů stát problém dost zásadní, kdy si každý trvá na své pravdě, což je ve většině životních situací cesta do pekel.

2. Tma – Nahrávka vznikala v době covidu (a to jsme netušili, co nás čeká dál), která se na psychice spousty lidí dost negativně podepsala, a vidět pověstný světlo na konci tunelu bylo často dost náročný. Tenhle song by měl dodávat sílu, i když je situace kolem kolikrát neúnosná. Duševní zdraví je stále dost podceňované. Nebojte se mluvit s okolím, případně vyhledat odbornou pomoc. Není to slabost, naopak, je to mnohem větší síla, než se může zdát.

3. Sirény a zvony – Skladba o tom, že se neustále točíme v kruhu, ať už přístupu k životnímu prostředí, zvířatům atd. Skoro každý dokument upozorňuje na skutečnost, že dramaticky ubývá živočišných druhů, které člověk svoji činnosti, ať už vědomě nebo nevědomě vyhlazuje. Stále se spousta lidí snaží zpochybňovat klimatické změny, drastická těžba deštných pralesů v Brazílii atd. A opozice je stále označována nálepkou eko-terorista.

„V hlavách sírény a v uších zvony – dostihy na mrtvým koni a stupně vítězů jsou stále stejný, jako vloni.“

4. Sítě – Song o tom, že v aktuální toxické době, které dost pomohly sociální sítě, si pořád můžeme nacházet místa, kde se budeme cítit dobře a „doma“. Tohle nám supluje už dlouhá léta hardcore/punk scéna, všichni kamarádi, kamarádky, všechny místa, co jsme navštívili.

„Můžeme chtít, můžeme cítit, pocity svobody, uprostřed sítí.“

Související

Back to top button