ČlánkyMagazín

Filmový tip: Good Vibrations – Severní Irsko, Belfast a punk

Severní Irsko, Belfast a punk, to je dnešní filmový tip Good Vibrations. Další polozapomenutý příběh hudebního nadšence, který byl nezbytnou součástí irské punkové scény. Terri Hooley, hlavní hrdina, jeden z lidí, díky kterým se z obyčejného Ulsteru stal Ulster alternativní.

Film podle skutečných událostí sleduje zrod prvních irských punkových kapel. Terri Hooley si splní sen a otevře obchod s deskami, brzy na to objeví punk a je pohlcen jeho energií, proto se rozhodne spolupracovat s místními punkovými kapelami, jako jsou The Outcasts nebo The Undertones. Začne divoké nahrávání prvních materiálů, vše jde jako po másle, až Terri začíná mít problémy v osobním životě, které ale neřeší a raději se věnuje hudbě.

[youtube id=“SE17U5ML9dQ“ width=“620″ height=“360″]

Jak už ale víme, punk na poprvé a snad ani na podruhé nebyl příjímán dobře, a tak Terriho byznys zrovna neprosperuje. Vše končí chaoticky, ale fenomenálně. Přece jenom Terriho odkaz přežil, kdo by neznal hitovku Teenage Kicks od The Undertones?

Snímek s úžasným soundtrackem, díky kterému vám naskočí husina, vás zavede do punkových 70. let, kdy je ještě všechno nové, nevyčpělé a plné ideálů. Jako byste tam byli. Není divu, že tento film vyhrál dublinské filmové ocenění v kategorii nejlepší irský film a režiséři filmu Colin Carberry a Glenn Patterson byli dokonce nominováni na uznávané britské ocenění BAFTA.

Kate

If you think I'm loser who likes music too much you are definitely right.

Související

Back to top button