Magazín

A přece se točí… The Umbrella Academy, Doom Patrol, Deadly Class

Pokračování seriálových představovaček mohlo přijít dřív, ale to bych nestačil nakoukat tuhle extra enklávu materiálu novinkových sérií, které jsou nejen podle komiksových předloh, ale i kolem hudby se motají dost zásadně.

 

The Umbrella Academy

Ujetá parodická motanice na superhrdinské romány, oprašující všechny klišé a obskurně rozehrávající podivnost na hranici nepochopení a naprostého kultu. Na triku ji má Gerard Way z ikonických My Chemical Romance a kreslíř Gabriel Bá. Komiks vydává od září 2007 vydavatelství Darkhorse a prozatím vyšly jen tři knihy, a to jich autoři slibují sedm.

Co se děje týče, základní premisa je u obou verzí podobná. Příběh vypráví o skupině dětí, které se všechny narodily v jeden den v osmdesátých letech ženám, které ani nebyly těhotné. Narodilo se čtyřicet tři dětí a sir Reginald Hargreeves se rozhodl, že je najde a stane se jejich náhradním opatrovníkem a vůdcem. Zaprvé proto, že sir má na to si je jednoduše koupit, a zadruhé proto, že takové děti vykazují potenciál nadpřirozených schopností. Jo a málem bych to z hlavy vytratil – je potřeba chránit planetu Zemi před hrozbami, které na ni čekají. Sirovi se podaří najít jen sedm potomků neposkvrněné anomálie. A jak čas plyne, víc a víc otčím své ratolesti trénuje na potencionální záchranu světa. Střihem se dostáváme do současnosti. Z dětí jsou třicátníci a místo sebevědomých superhrdinů je z většiny jen hromádka superneštěstí. Sir Hargreeves umírá a události se dostávají do pohybu.

[youtube id=“0DAmWHxeoKw“ width=“620″ height=“360″]

Co na to G.Zs?

Nekonzistentní příběh s nekomplexními a až šablonovitě nevyváženými charaktery je naštěstí vyvážen skvělou výpravou, scénografií i kostýmy, které komiksovou předlohou doslova voní. Co mi zavání, je obsazení. Ellen Page je jako vždy skvělá a představitel čísla 5. také, ale tím to končí. Herecké výkony jsou taky pěkně na štíru. Závěrečný twist série končí jinak, než by komiksový fanoušci čekali, takže jsem dost zvědav, jak se tvůrci poperou s druhou řadou. Soundtrack je hodně netradiční a osvěžující. Až na výjimky žádně masivní vypalovačky. Přesvědčte se níže.

[youtube id=“2TuJKsfpfNI“ width=“620″ height=“360″]

Doom Patrol

Že vám přijde obstarožní invalida jako vůdce sebranky podivných individuí s nadsmrtelnými schopnostmi trošku neoriginální? No, popravdě už přes nemalou řádku dekád se vede neoficiální spor o to, jestli zrovna X-Meni nejsou jen bohapustá vykrádačka téhle abnormální podivnosti, kde namísto frustrovaných hrdinů najdete prokleté loosery, které mezi světy drží pohromadě buď nechtěný vylepšovák, nebo nějaká kletba z jiné dimenze. Jakákoliv anotace je v tomto případě vlastně zbytečná. Doom Patrol je stát ve státě, komiks v komiksu, vlastní vesmír ve skleničce vody a sklenička vody v nejšílenějším universu, který se vysmívá žánrům i sám sobě. Příběhy téhle skupinky vznikají od 60. let doteď a platí za nejšílenější a nejnevyzpytatelnější dílo s bublinkami v celém DC Universe.

[youtube id=“6tTM9nbRk5A“ width=“620″ height=“360″]

Co na to G.Zs?

Paráda. Brandon Fraser je prakticky celou dobu v bronzové robo masce, doprovázený robo voice overem a na sobě má prakticky nonstop trička kapel jako The Clash nebo Dead Kennedys. Soudtrack je namačkaný k prasknutí. Najdete zde od Joy Division a New Order, přes Gorillaz, Franz Ferdinand, Pink Floyd, po R.E.M., The Doors, Sweet, Billyho Idola a třeba i The Animals nevyjímaje. A to není rozhodně konec, viď Bobe Dylane? Navíc příběh nastavuje laťku tak, že vás příběh pohltí, i když kvůli neúprosnému počtu 15 dílů občas drhne zdlouhavostí a obrazovou a příběhovou zbytečností.

[youtube id=“XoYHY1N324g“ width=“620″ height=“360″]

Deadly Class

Seriál z dílny kabelovky Syfy sleduje zoufalého sirotka, kterého přijali na opravdu netradiční střední školu pro zabijáky. Zachovat si mravní zásady, zatímco se snažíte zorientovat v krutém studijním plánu mezi partičkami podlých studentských gangů a ve vlastních adolescentních pocitech nejistoty, by mohlo mít fatální důsledky. Drama, které se odehrává na pozadí kontrakultury pozdních osmdesátých let minulého století, vypráví příběh o dospívání, jaký jste dosud neviděli. Natočeno podle stejnojmenného úspěšného komiksu od Ricka Remendera. V hlavní roli krev, násilí a punk.

[youtube id=“iZyc7Q5ESmI“ width=“620″ height=“360″]

Co na to G.Zs?

Škola zlomených kostí. Pecka. Extrémní a atraktivní jízda, plná silných momentů. Povedený casting doprovází uhrančivý vizuál, inspirovaný reganovskou utopií. Geniální soundtrack, hudba a střih jen doplňují povedené animované flashbacky. Henry Rollins v roli jednoho z učitelů nebo třička Bad Religion, Circle Jerks, The Germs či Exploited jsou jen vykřičníkem za maximální spokojeností.

[youtube id=“Zg7tzJaLX44″ width=“620″ height=“360″]

A co vy? Necháte se zlákat na některý z těchto skvělých nových seriálů? A jaké komiksové adaptace vás baví nejvíc?

G.Zs

Jsem přímý potomek Ježíše Krista z paralelního vesmíru, ve kterým je Ježíš záporák, který vymyslel punk už 200 let před Kristem, a ve kterým není Chuck Norris mužem, ale pastelkou, která obsáhne celé barevné spektrum. Ale nikdo ji nepoužívá. Kde členové kapely ABBA jsou ve skutečnosti tajný drogový kartel a kde Jirka Kára je ministr financí Spolkové republiky SS Division.

Související

Back to top button