Co má v přehrávači...?

Co má v přehrávači Speedy z Twisted Rod?

Je tu další díl rubriky, ve které prohledáváme osobní přehrávače jak hudebníků, tak naší redakce. Pokaždé vám přinášíme komentovaný výběr toho nejlepšího, co jsme našli. Dnes vám prozradíme, co poslouchá Speedy, kontrabasista pražských Twisted Rod.

 

Flogging MollyDrunken Lullabies

Tohle album byla jasná láska na první poslech. Od té doby, co jsem si ho poprvé poslech, se nikdy nestalo, že by v mp3 chybělo. A asi nikdy nebude. Našláplý svižný folkpunk na té nejvyšší úrovni. Co písnička to hit. Pro mě zůstává zlatým hřebem If I Ever Leave This World Alive. Můžu ji poslouchat pořád dokola a pokaždé si zpívám s nimi, protože to jinak nejde. Dva nejlepší koncerty v mém životě byli Flogging Molly v Roxy a teď nedávno na Aerodrome Festivalu.

Frantic FlinstonesCalifornia Earthquake

Tohle CD má jenom sedm písniček, dohromady mají asi 25 minut a to jen díky tomu, že jedna z nich má 10 minut a dlouho se tam ozývají podivné zvuky. Ale na tom vůbec nezáleží. Pro mě má tohle CD všechno, co potřebuju, a to, že je to koncentrováno do fakticky necelých 20 minut, to dělá ještě víc úžasný. Má to šmrnc, chytlavý melodie, vtip, taneční rytmy, charakteristický zvuk kapely a hlas zpěváka, tak co chtít víc.

Hentai CorporationDr. Zaius

Tihle kluci jsou momentálně jediným zástupcem naší domácí kotliny v mém přehrávači. Ale taky si to zaslouží, vždyť je to takový frische luft in unsere langweile kloaken. Dr. Zaius je sice jen demo, ale furt se ho nemůžu nabažit, navíc ty opičí Freunden už docela dlouho slibují eine neune cedieren, takže se máme na co těšit. Co koncert to zážitek a totální restart mozku. Jen s nimi nesmíte trávit moc času, protože to způsobuje retardaci. I já jsem tenhle článek musel napsat jak totální kokotieren a to jsem si je jen pustil. A můžeme se těšit i na klip!

NOFXPunk in Drublic

Na téhle desce jsem vyrůstal. Chtěl jsem být drsný, tak jsem si od největšího punkáče ze třídy (Filip – kytarista Twisted Rod) vypálil pár CD a koupil diskmana. Tohle bylo jedno z těch CD a já ho poslouchal pořád dokola. Pak jsem na něj na dlouhou dobu zanevřel a teď jsem ho po několika letech objevil a kromě nostalgie se taky dostavilo pochopení, o čem to vlastně celý bylo, je a bude. A jsou skvělí. Melodický, provokativní, našláplí, s parádníma textama a hlasem třináctiletého kluka, co ukradnul tátovi krabičku cigaret a vydal se do skateparku. A tak se mi to líbí.

Mystery GangJungle Fever

Tuhle partu jsem poprvé objevil na youtube a svojí písničkou Woodoo Doll mě dostali. Pak jsem si je sehnal na internetu a od té doby poslouchám. Jejich houpavý a dokonale šlapající rytmy musí rozhýbat snad i totálního ignoranta. Nemusejí hrát žádné složité melodie a harmonie, aby jim to šlapalo. Na tomhle CD je i písnička, která po celou dobu drží pouze jeden akord (v lehkých obměnách). Lehce zastřený hlas, dokonalý rytmus a i tohle může fungovat na výbornou. Kluci z Maďarska vědí, jak dělat dobrou muziku.

Hoges

Skejty, piva a rock'n'roll. V redakci od června roku 2013.

Související

Back to top button