CDRecenze

Twisted Rod – One in a Million

Když se v Česku řekne rockabilly, není zkrátka možné nezmínit Twisted Rod. Pražské trio, které u nás tenhle žánr popularizuje a předvádí v jeho nejsyrovější podobě starých amerických 50. let. 

Při pohledu na novou desku, především její obal se může zdát, že se toho u Twisted Rod moc nezměnilo, kromě přechodu na papírovou skládací krabičku, pravdou je opak. Přestože design zůstal jednoduchý a především zobrazuje členy kapely a kapela se pořád drží pro sebe typického zvuku a žánru, tak jedna věc je tu jinak. Při poslechu předchozích desek se posluchač mohl cítit, jako by ho jejich hudba přenášela strojem času přímo do 50. let, zatímco tentokrát to je pro mě jiné. Z nějakého důvodu mi to přijde „uvěřitelnější“, jakoby hudba 50. let spíše cestovala časem za mnou a usídlila se tady a teď.

Twisted Rod si na nové desce neberou žádné servítky a začínají hned zostra bez jakéhokoliv intra dvěma rychlými fláky, čímž pro mě ihned navazují tu správnou rocknrollovou náladu.  Ke konci druhé písně už se mi hlava hýbe do rytmu. Dále na spíše oddychovou Electrified rychle navazuje melodický top celé desky pro mě, tedy singl Rainy Days. První půlku desky, která se jinak celkově vyznačuje rychlejšími tempy a syrovějšími melodiemi zakončují jemnou titulní serenádou One in a Million.

V druhé polovině naopak tempo mírně zpomaluje, ale s tím se melodie začínají víc a víc rozvíjet. Unikátním kouskem je tu především orientálně znějící The Great Sheikh, která mě nutí k zamyšlení, jak by vypadal rockabilly koncert někde na tureckém bazaru. Písně tu navíc doplňují hned dvě převzaté písně Love is My Business a Young & Wild. Závěrečnou třináctou písní I’m Gone kapela zakončuje desku vlastně stejným stylem jako jí začala, ostře a svižně.

Pokud něco novému albu nechybí, tak je to určitě neutuchající energie, která prostupuje každou píseň, ať už rychlejší či pomalejší nebo přesněji středně rychlé. Sice tu jsou silnější songy, které pár ostatních umí zastínit, nicméně jako celek na desce fungují skvěle. Takže přestože se mi určitě pár obzvlášť oblíbených songů dostane na top přehrávače, tuhle desku si rád znovu a znovu pustím celou bez přerušování a přeskakování, protože tak myslím, že zazáří nejvíc.

[youtube id=“WLwkMaz8-Cc“ width=“620″ height=“360″]

Info

Label: Rhythm Bomb Records
Design: Gito Lima
Nahráno v Black Shack Recordings a Lightning Recorders

Tracklist

1 She’s A Hurricane

2 Wait A Minute Honey

3 Electrified

4 Rainy Days

5 Shuffle Your Feet

6 One In A Million

7 I Wanna Bop

8 The Great Sheikh

9 Love Is My Business

10 The Place Was Jumpin‘

11 My Pretty Baby

12 Young & Wild

13 I’m Gone

Související

Back to top button