Reporty

Čehúni a Čoboláci zavítali do Plzně. Hentai Corporation a ČAD roztančili Divadlo pod Lampou

„Ľudia smrdia“ a „Jděte do prdele“, toť páteční koncert v plzeňském Divadle pod Lampou ve zkratce. Tuzemští Hentai Corporation a slovenští ČAD vyrazili na turné a už z názvu bylo jasné, že to bude jízda – Čehúni a Čoboláci tour 2022 – COVIDEOSTOP. Čekala se narvaná Lampa, ale nakonec se v malém klubu dalo reaktivně dost hýbat. Možná za to může korona a pozdní plzeňské promořování, jinak si to vysvětlit neumím, protože tuhle show by si nechal ujít jen blázen.

Nejdříve se na podiu objevily tři postavy, které měly na ramenou vysoké bodáky – vzpomněla jsem si na Kissáky. Samozřejmě ale šlo o kapelu ČAD, která rázně spustila svůj slovenský thrash-metal. Slyšet byly převážně jen bicí a řev zpěváka Pišty Vandala. Jejich texty jsou velmi přímočaré a obscénní, v rámci setu se rozhodně nezapomnělo na chytlavé písničky, jako je Ľudia smrdia či Bastard. Večer s ČAD odsýpal, publikum se bavilo a v kotli se všichni dobře vyřádili.

Pak ale na scénu přišli Hentaiové. Potlesku nebylo málo, ale největší „hurá“ získal pupík Rádi Škarohlída. Frontman kapely Hentai Corporation má prostě neuvěřitelnou stage presence a rozhodně mu nechybí showmanství. Krásně doplňuje zbytek kapely – kluci prostě umí hrát tvrdej moderní rock and roll, kterej mě fakt baví. Nejvíc mě ale zasáhla písnička Dokktor Zaius. Hned při prvních tónech mě chytla nostalgie. Vždyť tohle jsem poslouchala ještě na základce, což se jeví jako věčnost. Vzpomněla jsem si na moment, kdy jsem Hentaie viděla poprvé – na Plzeňském Majálesu, kam zavítali jen díky udělení „objev Bandzone“. Lidi na náměstí netušili, co je zasáhlo, a já si jen říkala: Ti jednou budou velký. (That’s what she said).

Koncert byl plný nadávek, ale také polibků, a největší jízdu zažil mikrofon, který se vážený pan Škarohlíd rozhodl týrat a zneužít. Nejenže s mikrofonem několikrát třískl o zem, ale také si ho občas dal na bradavky nebo do kalhot (a to nemyslím do kapsy). Během koncertu se také několikrát potvrdilo, že je zamilován do jejich klávesáka – představil ho a vyzýval k potlesku na jeho počest významně vícekrát než další spoluhráče. Někdo z publika samozřejmě nezapomněl na kapelu zakřičet „Tady už si nezahrajete!“ – reference na koncert z festivalu v Dačicích, který se zapsal do historie hned vedle Live Aid. Kapela se téhle úsměvné hlášky asi jen tak nezbaví…

No a závěr? Návštěva koncertu kapely Hentai Corporation vám prostě nesmí chybět na vašem životním to-do listu. Takže příště na viděnou, pa pá(rno).

Kate

If you think I'm loser who likes music too much you are definitely right.

Související

Back to top button