Cz/SkNovinky

Čerstvé album i klip. Z krabičky vyskakují plzeňští grungeoví What’s In The Box

Devadesátky jsou nenávratně v tahu – to ale neznamená, že jejich ducha, grunge a punk té doby nelze udržet naživu i dnes. Důkazem je před dvěma lety založená parta What’s In The Box z Plzně a jejího blízkého okolí, konkrétně máme na mysli Stod.

Pánové šli na věc od lesa a než začali koncertovat naživo, byli zavření ve zkušebně a pilně dřeli. Až poté se vrhli na nahrávání alba a hraní shows. Ohledně detailů jsme si vzali na slovíčko frontmana, kytaristu a zpěváka, známého jako Herák, abychom se ho přeptali na příběh kapely i informace ohledně nahrávání alba nebo turné.

„Naše počátky sahají do února roku 2017. Přibližně dva roky jsme usilovně pracovali na písních pro album MILK a 2. března letošního roku jsme album začali nahrávat v nově vzniklém a skvěle vybaveném Garage Studiu v Chotěšově u Stoda. Od 31. května jsme začali pravidelně veřejně vystupovat. Odehráli jsme i pár festivalů, včetně Živé Ulice v Plzni. Na začátku září jsme již zmixované album poslali na mastering věhlasnému Jiřímu Ecsonovi Waldesovi z Biotech Studia.“

What’s In The Box za sebou mají i křest debutového alba Milk a šíří ho do světa. Stihli natočit klip a nešetří plány do budoucna.

„Album jsme pokřtili 27. 9. v plzeňském Divadle pod lampou, za podpory kapel Lusky, Cigarette Syndrome a Zerograd. V den křtu album vyšlo na streamovacích službách včetně Bandcampu, Spotify, Itunes apod. Ve stejný den jsme zveřejnili i klip k písni Plastic Books, který natočil Radim Věžník. V plánu máme koncerty, pravidelně cca tři až čtyři za měsíc, nejlépe v rámci celé ČR. Do zahraničí se poprvé podíváme v lednu 2020, konkrétně do Vídně a Budapešti.“

[youtube id=“HdSJej0ATYs“ width=“620″ height=“360″]

Tony Youngfield

Sometimes antisocial, always antifascist. Sailor of rock'n'roll since 2007, journalist since 2013. DJ Tony Looney Drill since 2018. You have no right to know anything more about me.

Související

Back to top button