Pozvánky

Britští Buster Shuffle se vrací do Prahy, s bubeníkem Die Toten Hosen

Těžko byste na současné britské scéně hledali kapelu, která lépe naplňuje označení nástupců Madness či Specials, než Buster Shuffle. Mladá parta ze severního Londýna za poměrně krátkou existence už stihla projet půl světa a v říjnu se pro velký úspěch už po roce vrátí do Rock Café.

Buster Shuffle vznikli původně jako vedlejší projekt Jethra Bakera, se kterým neměl větších ambicí. Kapela hrála spíš pro kamarády v londýnských hospodách. To se změnilo s vydáním prvního alba Our Night Out, které sklidilo skvělé kritiky nejen na ostrovech, ale i v kontinentální Evropě a singl Me, Myself and I bodoval v celé řadě hitparád, mezi nimi i v hitparádě rádia BBC One.

[youtube id=“OdMSA0Rjuwg“ width=“620″ height=“360″]

Díky úspěchu prvního CD navázala kapela spolupráci s labelem People Like You Records, u kterého následně vydala další dvě – Do Nothing a loňskou novinku Naked. Zároveň kapela absolvovala vyprodané halové turné s Dropkick Murphys v Itálii a s legendárními Madness doma v Británii. U nás se prozatím představili na festival Mighty Sounds, společně s Fast Food Orchestra v Praze a naposledy v rámci samostatného koncertu v Rock Café.

Buster Shuffle vynikají především pódiovou show, která k žánru patří. To vloni poznalo i pražské publikum. Koncert, který měl trvat okolo hodiny, nakonec prodloužilo celkem neuvěřitelných 9 přídavků na hodinu a tři čtvrtě.

Říjnový koncert Buster Shuffle obohatí hned dva zajímaví hosté. Prvním bude nadějná pražská kapela Kšandy Industry v roli předskokana, druhým pak host vskutku exkluzivní – bubeník Vom z kultovní kapely Die Toten Hosen. „S Vomem se už nějaký pátek známe a lidsky jsme si sedli. Před nedávnem jsme se potkali na jednom festivalu v Německu a padl nápad, že by s námi mohl občas hostovat jako druhý bubeník, když má zrovna volno“, komentuje netradičního hosta Jet, frontman kapely.

23.10.2015 od 20:30
Rock Café – Praha

24.10.2015 od 20:00
Eleven Club – Brno

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button