LPRecenze

Berlin Blackouts – Kissed By The Gutter

Berlin Blackouts jsou jedni z pohrobků po, v místním prostředí svého času poměrně populárních, Radio Dead Ones a v mnoha ohledech pokračují v jimi vyšlápnuté cestě. To ostatně naznačila i debutní deska z roku 2015 a Kissed By The Gutter to jen potvrzuje.

Úvodní I Need Holiday vás rázem vtáhne do hudebního světa Berlin Blackouts, ve kterém kralují střední tempa a hymnické popěvky a kde se street punk přirozeně pojí s glam rockem, aby vytvářely efektně vypadající koktejl, jenž je v tomto případě i poměrně chutným. Komplexnost skladeb a především jejich potenciál se oproti debutu posunul o několik stupínků výš a při poslechu si člověk podvědomě začíná po pár taktech notovat s kapelou. Skladby jako Dead Land, Cheat The Gallows, On This Way, druhou stranu otevírající Savage Vibrations nebo již zmíněná, úvodní I Need A Holiday, fungují skvěle. Samozřejmě se tu odhaluje nectnost mnoha současných nahrávek a tou je určitá stylová monotónnost, která spolu se zvukovou vypulírovaností tak trochu zabijí rocknrollovou spontaneitu a přirozenost. Kissed By Gutter má vlastně sound i aranžmá velkých rockových desek, s tím dobrým i špatným, co se v tom ukrývá. Není to špatně, jen se tu dostáváme do světa poněkud sterilní konfekce, která ale v post moderním kapitalismu ovládá vše, včetně subkulturního dávno zkostnatělého dění.

Je to zároveň velice solidní nahrávka, která je navíc velikým krokem kupředu oproti první desce, a tím pro mě byla i příjemným překvapením, neboť myslím, že dík pěkné řádce chytlavých popěvků nezůstane jednou z desek, co už na věky skončí založené v regálu, ale s chutí si ji opakovaně položím na gramofon, což je nakonec jediný důvod, proč desky vznikají.

Info

Label: wandarecords.de
Rok vydání: 2016

Tracklist

1.       I Need A Holiday

2.       Cheat The Gallows

3.       Deadland

4.       On The Way

5.       Stranger On The Outside

6.       Savage Vibrations

7.       R.M.A.

8.       Let Me Be

9.       Out Of Place

10.   Had It All

11.   Music’s Guidin‘ Me

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button