NovinkyZahraniční

10leté výročí The Upsessions přináší nové early reggae a ska nahrávky

Holandská parta The Upsessions, jejíž členové pochází z měst Haarlem a Amsterdam, oslavuje letos deset let od založení. Kapela si kromě svébytné pódiové image vybudovala svůj charakteristický zvuk, ve kterém se nechává unášet v rytmu vlivů early reggae, rocksteady, ska a calypsa.

Diskografie The Upsessions čítá několik singlů a celkem čtyři dlouhohrající desky. Poslední album Shake It!z roku 2014 bylo natočeno ve spolupráci s legendárním jamajským producentem a umělcem Lee „Scratch“ Perrym a celé je více ovlivněné zvukem calypsa než předchozí tvorba. K letošnímu 10. výročí existence kapela svým fanouškům připravila nové EP a nové dlouhohrající album. Vše uvádí lednové promo video, které můžete shlédnout níže. Kromě již zmiňovaného Lee Perryho se v něm mihnou například The Aggrolites z Los Angeles.

V březnu vyráží The Upsessions na mini turné po Německu v doprovodu The Judge Dread Memorial z Holandska a 8°6 Crew z Francie. Pro případné zájemce z České republiky bude nejbližší vystoupení v klubu Conne Island v Lipsku a to 26. března.

Bez zajímavosti pak není ani to, že vůdčí osobnost kapely, zpěvák, skladatel a producent Boss Van Trigt se v poslední době kromě svého domácího projektu věnuje i boční záležitosti pojmenované Boss Capone. Album z roku 2013 Another 15 Dance Hall Crashers sklidilo úspěch v ranku reggae steady ska a v roce 2015 na něj navazuje výborné album Boss Capone’s ’69 Reggae Bonanza Hammond. Kdo by chtěl ukojit svou touhu po zvuku boss reggae a rocksteady okořeněném zvukem klasických Hammondek, určitě nebude zklamán.

[youtube id=“3wvJA-2Yd9U“ width=“620″ height=“360″]

Související

Back to top button