Sloupky

Už i Aleš Brichta staví šibenici. Přidáš se k nám?

Chápu, že skoro každej z nás měl doma kazetu Orlíku a Bílá liga je hit, ale děvko, prosim? Skončil hokej, a začalo mistrovství v tom, kdo vybleje na internetu, případně v hospodě, větší sračku.

Viděl už někdo z vás nějakýho imigranta? Mně se totiž zdá, že tahle xenofobní mánie není nic víc než nafouklá mediální bublina. Čísla: v roce 2001 bylo do Česka podáno 18 094 žádostí o azyl. Letos zatím nějakejch 700. To je asi šestadvacetkrát míň.

Já jsem pár imigrantů viděl. Když jsem jel stopem do UK, v Calais čekaly hordy vyhublejch cigánů/černochů/arabů/whatever u kamionů, házely na zem šutry a snažily se dostat do přívěsů. Bylo to docela vostrý. Když jsem se do Anglie dostal i já (víšco, zkurvenej imigrant), jedinej, kdo mi po jedenáctihodinovým pekle u silnice na sluníčku před Londýnem zastavil, byli pakistánský džihádisti. Odvezli mě nach London a ještě mi dali prachy na metro. Jedna z nejlepších známostí, kterou jsem si tam udělal, byl Ind, kterej prodával 14 hodin denně ve večerce. Studoval filmovou školu, povídal si se mnou o filozofii a o náboženství. Občas se mu ale v krámě zjevil nějakej zrzavej white trash a začal po něm házet drobný a flusat mu do ksichtu, protože je to „fokin imigrant“.

A občas se stalo i to, že někdo slyšel tvou češtinu, považoval tě za Poláka, a když ti nechtěl rovnou dát do držky, aspoň na tebe něco zařval v cockney. Nebyl to příjemnej pocit bejt eastern european working class. A to jsi chtěl jenom vycestovat někam do zahraničí a zkusit vydělat nějakej cash.

Teď si představ, že žiješ ve válce. Každou vteřinu žiješ v příšerným strachu, že na tebe spadne bomba, trefí tě kulka nebo trefí někoho z tvejch blízkých. Smrt na každým kroku, křičící lidi, usekaný končetiny. Hlad, bída, strach. Máš možnost zdrhnout a začít někde znovu.

Po strastiplný cestě se ocitneš v západním blahobytu. Je možný, že po marných pokusech se začlenit a najít svý místo na slunci, začneš krást, protože toho tady přece mají strašně moc. Možná začneš šmelit koks na Václaváku. Najde se magor, kterej se ováže bombou a odpálí se. Stejně tak se najde magor, kterej vleze do baru a vystřílí to tam, stejně tak se najde magor, kterej zavře svou dceru do sklepa a tam ji dvacet let mrdá. Najde se magor, kterej ti rozbije hlavu, protože měl dojem, že fandíš Bohemce.

A teď řekni: to je jejich problém. Voni se neumí chovat, posrali si to, tak ať si tam zůstanou a pozabíjej se navzájem. Podívej se na Afriku. Byly tam nějaký národy a kmeny, a pak tam přijeli Evropani, udělali si koloniální hranice a všechno posrali. To je jako bys zničehonic chtěl dát dohromady Slováky a Maďary, nacpal jim myšlenku demokracie, dal do ruky kalašnikovy a pak radši zdrhnul.

Dívám se na ksichty v tramvaji a přemejšlim, kolik z nich dává svejm dětem do ruky cedule s rasistickejma výrokama. Kolik z nich je svolných ke genocidě a budování nových Osvětimí. Kolik těch lidí, který si říkaj pankáči, a nepochopili ani zbla z textů svejch „oblíbenejch kapel“. Zvete mě do xenofobních stránek a chodíte na demonstrace proti úplnýmu výmyslu.

Strach z jinakosti je člověku asi vlastní odjakživa. První setkání různých ras asi byla velká prdel. Když hraješ koncert na vesnici, je pravděpodobný, že nějaký vidláci ti budou chtít dát do držky, protože je provokuješ vším, čím jsi. S výstředním vzhledem musíš čekat reakci.

Ale co jsou ty hodnoty, který bráníte? Ňákej takovej koksymorón jako hymna od Kryla a na vlajce hákáč? Trest smrti pro toho, kdo není průměrnej? Hrdost na jazyk a milion pravopisnejch chyb v bezhlavým hejtu. Národ Masarykův a Husův a bla bla bla. To je vaše zásluha? Žije ve vás cokoli z těch lidí, kterýma se zaštiťujete? Ne, kdybyste je potkali, nejspíš byste je ukamenovali, protože jsou jiný.

Hlavně, že to bude zadarmo, abyste si mohli nabrat, kolik unesete a pozdějc to vyhodit. Jdi se podívat na hajzl, kam se šel vysrat Arab, Keňan, Žid, Ind, Číňan a Pražák. Víš co bude v tý míse? Hovno. A jeho barva a smrad bude záležet na tom, co jsi zrovna v ten den sežral.

Johnny Násilník

Jsem král panku, nikdo není víc pank než já. Napsal jsem dvě knížky, jedna se jmenovala Pank a druhá jinak, protože Pank se jmenovala už ta první.

Související

Back to top button