LPRecenze

The Flesh Of The City – The Flesh Of The City

The Flesh Of The City je jedním z aktuálních projektů neúnavně hyperaktivního zpěváka The Gaggers a partičky kolem něj, zjevně stvořená pro to, aby ventilovala skrze navýsost charakteristickou spratkovskou drzost tvůrčí přetlak autorů.

Pro fanoušky The Gaggers jsou The Flesh Of The City adekvátní záplatou, jsou tu přítomny stejné atributy, čerpající z klasického punku v jeho projevu i melodických strukturách, zde navíc s příjemnou dávkou arty punkových disonancí a špetkou post-punkové, popovou melodikou nasáklé melancholie.

The Flesh Of The City tak v určitých momentech evokují The Gaggers naočkované infekčním virem raných The Fall. Tomu všemu dominuje Marcův odrzlý zpěv, jako základní poznávací známka kapely. Jsou tu ale i neméně výrazné sborové refrény, dávající skladbám jako Cadaver-In-Waiting, Taking Credit For Other People‘s Ideas, Patron Saint nebo úvodní The Visceral Jolt nezpochybnitelně hitový charakter. Osmička skladeb má spád a je prosta jakýchkoliv hluchých momentů. Vrcholem pak pro mě je asi předposlední Hide Your Face, skvěle dohromady kloubící podmanivé tempo s melodickou gradací nosného popěvku.

Pokud vám chybí The Gaggers, The Flesh Of The City jsou více než adekvátní náhradou, možná s menší dávkou divokosti, ale o to více stavící na síle písničkového popěvku.

Tracklist

1. The Visceral Jolt
2. The Patron Saint Of Murder
3. Arguing For & Against
4. Cadaver-In-Waiting
5. The Flesh Of The City
6. Taking Credit For Other People’s Ideas
7. Hide Your Face
8. Inside You

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button