NovinkyZahraniční

Rocksteady trip do 60. let spolu s The Hypocondriacs pro tradiční skinheady

To, že reggae, rocksteady a tradiční skinheadská subkultura našly víc než dobře svoje místo ve Španělsku, je známá věc. Labely jako Liquadator music se etablovaly a kapely jako Rubén López & The Diatones produkují kvalitní desky ovlivněné tím nejlepším z přelomu šedesátých a sedmdesátých let. Kromě toho se na španělské scéně v posledních letech objevují projekty, které se odkazují na pozdní šedesátá léta a snaží se i stylově vyhradit v mantinelech žánrů, které v dané době byly na vrcholu. Jasným příkladem jsou Los Granadians, kteří vycházejí z early reggae a rocksteady, nebo The Pepper Pots, kteří se svým pojetím soulu slaví úspěch po celém světě.

Kapelou s podobným přístupem jsou i The Hypocondriacs z Madridu, kteří se vydávají do vod rocksteady a reggae. Na kontě mají dlouhohrající desku 60’s Rocksteady and Reggae, kterou jim v roce 2011 vydalo americké vydavatelství Jump Up! records. The Hypocondriacs pokračují ve stejném směru a kromě vlastní tvorby se věnují i coverům rocksteady klasik, takže na jejich youtube kanálu najdete třeba cover I’m Sorry od Clarendonians.

Na začátku roku 2017 přichází The Hypocondriacs s novým EP Reggae’68 na labelu Angel City Records a doprovází ho klipem k písni I Know Now. Takže vzhůru proti proudu času do dob, kdy rocksteady a reggae vládlo žebříčkům popularity. A možná si i uvědomíte, že už jste svoji holku dlouho nevzali nikam tancovat a je čas to napravit.

[youtube id=“vZlf8J-y0m0″ width=“620″ height=“360″]

Související

Back to top button