Recenze

RECENZE: Terminal City Rats – Pull The Pin

Připravte si pracovní plochu, otevřte mixér a postupně dávkujte. Ve výsledku celkem dle libosti. Vhoďte dovnitř The Bouncing Souls, The Casualties, přidejte The Suicide Machines, přelijte trochou The Unseen a Rentokill, zakápněte špetkou Splitside a dolijte velkou dávkou energie a zběsilosti. Následně nějakou chvilku mixujte, poté stačí lehce protřepat a je možné servírovat. Výsledkem je deska Pull The Pin od kanadské punkrockové party Terminal City Rats.

Tahle paráda vyšla na konci listopadu a k dispozici je zatím pouze v digitální podobě. Musím říct, že počin je to opravdu neuvěřitelný. Dvanáct válů, stopáž lehce přes 24 minut a totální jízda až na krev, s vyplazeným jazykem a vykloubenýma rukama. Pull The Pin mě neskutečně bavila. Doposlouchat ji v celku, bez toho, aby se člověk vracel k některým (skoro všem) skladbám, je prakticky nemožné. Každá pecka je jiná, každá umí překvapit a každá překypuje šílenou energií, která člověku vlije krev do žil opravdu silným proudem. Neustále mění tvar i vzor, nepostojí na místě a nedá pokoj, dokud se sama nevyřádí. Něco takového jsem už nějakou dobu neslyšel.

Kanadští Terminal City Rats to prostě umí rozjet a jakmile se rozjedou, nikdo nemůže čekat, že zastaví. Není k tomu vůbec žádný důvod. Je totiž čas na destrukci, po níž zůstane jen blažený úsměv a spálená země. Právě na všechny strany tryskající energie a neustále pulzující hudební tělo jsou největšími přednostmi téhle desky. Střídání vokálů, řev, burácení kytar ve smrtícím tempu, návykové melodie, ostré hrany i lokty, odzbrojující chorály.  

Nevím, co by člověk měl chtít víc. Pull The Pin se řítí vpřed jako neřízená střela a smete fakt všechno, co jí bude stát v cestě, nikdo s tím vůbec nic nenadělá. Mistrně v sobě mísí celou řadu vlivů a balí je do zatracené výživného hávu. Jestli jsou v tom slyšet známe melodie, není se rozhodně čemu divit. Řekl bych, že každý tam dost možná uslyší ještě něco navíc z toho, co už dávno zná.

Takže, ten, kdo se cítí na to, že s tímhle počinem udrží krok, ať se ještě několikrát nadechne, protože zásobu kyslíku v plicích bude zcela jistě potřebovat. Ti ostatní mohou celé řádění sledovat hezky zpovzdálí, ale určitě ne v klidu, to totiž není ani trochu možné. Terminal City Rats jsou tady, aby nás všechny rozebrali na atomy.

Související

Back to top button