EPRecenze

RECENZE: Belmondo – Belmondo

Jméno legendárního francouzského herce si pro sebe čmajzla parta punks z Göteborgu, aby založili kapelu Belmondo. Soubor navazuje na tvorbu svých žánrových předchůdců s respektem i vlastní invencí.

Belmondo do značné míry reprezentují reinkarnaci klasického švédského kang punku první půle osmdesátých let a to včetně „cut and paste“ vizuálu obalu EP. Sedmička skladeb je čirý přímočarý hardcore punk v duchu let 80-83 s naprosto nulovým vlivem jakýchkoliv crustů a jen přiměřenou měrou dischargeovského zmetalizovaného punku. Takže jako inspirační odkaz lze uvézt třeba Missbrukarna, TST, Existenz, Product Assar či ranné Totalitar. Když to tak po sobě čtu, říkám si, co jméno – to legenda. Samozřejmě je to přirovnání orientační, Belmondo jsou ročník 2022, zvuk má samozřejmě modernější charakter a nahrávka není puberťácky rozhašená, ale tento aspekt nahrávce dává její vlastní punc.

Je tu naplno přítomno kouzlo malých DIY hardcore singlů. Neznámá kapela vyplivne svou první nahrávku, neučesanou, ale plnou spontánní energie a většinou i těch nejlepších nápadů, které měla k mání. Fungovalo to tak před čtyřmi desítkami let a stejně to funguje i dnes. Jen v roce 82 se ještě v subžánrovém světě vstupovalo na půdu neoranou, zatímco dnes je vše již dávno nesčíslněkrát zasazeno i sklizeno a brázdy jsou dopředu jasně a předvídatelně narýsovány. I tak je stále zábavou desky, jako je právě tato, objevovat a prohnat je po gramofonu.

Rok vydání: 2022

Label: Punk Off Records

  1. Du är död
  2. Bathroom floor
  3. Drinking the day
  4. Burning tires
  5. Sick
  6. Petty crime
  7. Shut your mouth

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button