EPRecenze

More Kicks – Blame It On The Satellite

V pořadí již třetí sedmipalec londýnských power popových floutků More Kicks v krátkém sledu navázal na jejich první album a servíruje trojici na něm obsažených písní s nepatrně odlišným vyzněním. Je to takový flash back do dob, kdy jste si koupili singl UK Subs a skladba na něm měla odlišný zvuk a charakter než verze na albu. Což bylo mnohdy k dobru věci.

Přesně to platí o titulní skladbě Blame It On The Satellite, která tu má pocitově odlehčenější a méně produkcí nabuzený zvuk, což jí dává přirozeně intimní vyznění. Totéž lze říci i o melancholickém ploužáku Ain’t That Just The Way, který je ale prakticky identický s tím, jak zní jeho LP verze. Z celé nahrávky to ovšem asi nejvíce sluší závěrečné Your Vibration, která má už od základu z této trojice nejsyrovějšího ducha.

Můžeme diskutovat o tom, nakolik má smysl singl s písněmi, které jsou na albu, a je škoda, že na B straně není alespoň jedna exkluzivní věc. Na druhou stranu, osobně mě baví si poslechnout Blame It On The Satellite s lehce odlišným šmrncem a navíc má deska slušivý obal.

Pokud vás baví power pop v tom nejlepším slova smyslu, More Kicks nepřehlédněte, ale vzhledem k tomu, že to jsem již bez pochyb napsal v minulosti, stává se toto konstatování tak trochu nošením dříví do lesa.

Info

Label: https://mailorder.wandarecords.de/
Rok vydání: 2020

Tracklist

1. Blame It On The Satellite
2. Ain’t That Just The Way
3. Your Vibration

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button