ČlánkyMagazín

Misfits opouští jejich dlouholetý kytarista Dez Cadena

Po čtrnácti letech opustil horrorpunkové veterány Misfits kytarista Dez Cadena. Oznámil to na svém facebookovém profilu.

Cadena se narodil v roce 1961 v New Jersey a už v roce 1980 naskočil jako zpěvák do rozjetých Black Flag. Jeho zpěv můžete slyšet například na EP Six Pack, jenže pak víceméně ztratil hlas, jeho místo převzal Henry Rollins a Dez se chopil kytary, kterou v Black Flag drtil až do rozpadu v roce 1986. Následně se Cadena protloukal skrz různé projekty, ze kterých můžeme jmenovat Vida nebo Chop. Koncem devadesátých let vyrazil na tour po boku Duffa McKagana z Guns N‘ Roses. V roce 2001 Cadena odehrál tour k pětadvaceti letům Misfits v line-upu po boku Doyla, Jerryho Only a ROBA. Po neúspěšném reunionu s Danzigem z Misfits odchází Doyle a po krátkém intermezzu s Marky Ramonem na Project 1950 se sestava Misfits ustálí na trojici Only, Cadena, ROBO. Jako to tak v historii Misfits ale bývá, další změna na sebe nenechá dlouho čekat. ROBO v roce 2010 odchází a nastupuje bubeník Eric Arce z Murphy’s Law. Only si z Misfits udělá tak trochu rodinný podnik a na druhou kytaru později přibere svého syna Jerryho. V březnu 2015 mají v nizozemském Utrechtu premiéru Misfits ve složení Only, Arce, Jerry II a Marc Rizzo, což je kytarista Soulfly a Cavalera Conspiracy. Cadena tedy už nějaký ten pátek v Misfits nehrál, takže oznámení o odchodu z 19. června je víceméně formalitou. Připojil se tak patrně k čím dál větší skupině lidí, která Jerryho Only nemůže vystát. Misfits zahrají na letošním ročníku festivalu Pod Parou.

ScreenFCB

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button