Jak to slyší...?

Jak to slyší Peco z Black Passenger?

Další diel našej novej rubriky je tady. Tentokrát sme sa pýtali Peca z bratislavskej skupiny Black Passenger, čo si myslí o kapelách While She Sleeps, Nulajednanulanula, Anti-Flag, Ahoj a Black Flag.

 

While She Sleeps – ANTI-SOCIAL

Popravde, kde som videl minutáž piesne, tak som zapochyboval, ci to dám do konca. Vždy som WSS bral ako ďalší metalcore klon s klasickým trojslovným metalcore názvom a teda nič, čo by malo skončiť v mojom prehrávači. Z celého tohto žánru mam rad len par veci od par kapiel. Ale tato pieseň ma prekvapila. Je tam to lepšie z metalcoru, hardcoru a aj takého numetalu. Od začiatku to šľape, mení sa tempo aj nálada a kupodivu sa to cele medzi sebou nebije, práve naopak. Dokonca som prekusol, aj keď s tikom v oku, tie melodicky spievane pasáže. A text celkom punkáčina. Takže možno by som v slabšej chvíľke vyskúšal aj cely ten album… ale možno aj nie.

[youtube id=“22CmxMJU2V0″ width=“620″ height=“360″]

Nulajednanulanula – Život je pomalá smrť

Tak toto mi už par krát prebehlo cez stenu na facebooku, ale ešte som sa nedostal k tomu si to vypočuť. Teraz som si uvedomil, že bez koncertov sa oveľa pomalšie dostávam k novinkám na lokálnej scéne (áno, ČR scénu stále považujem za tak nejak lokálnu). A čo k tej nahrávke dodať. V luhoch a hajoch to nasrané emičko vedia proste na výbornú. Síce to znie všetko na jedno kopyto, ale strašne dobre kopyto. Atmosféra, texty, správnej „zlý” zvuk. Všetko to tu je. A ja chcem viac. Idem rovno na ďalšie skladby. Keď to miluješ…

[youtube id=“MDl23zYSz9k“ width=“620″ height=“360″]

Anti-Flag – Christian Nationalist

Doteraz si pamätám, keď som prvý krát počul Anti-Flag. Bol to song Die For Your Government. Mal taký krásny deadkennedyovský nádych. Keď som počul ďalšie songy, tak som zostal na rozpakoch. Anti-Flag balancujú niekde na hrane poctivého punku a takého toho komerčného kinderpunku. Ale tie texty a ich prístup dáva tušiť, že asi nejde o kalkul a snahu dostáť sa na priečky hitparád. Možno len vedia hrať a dávajú si záležať na zvuku. Môžem im to mat za zle?! Tento song je presne taký. Kludne mohli spievať o neopätovanej teenagerskej láske a trochu ubrať boostre na gitarách a bol by to hit. Ale oni nie. Oni radšej spravia skladbu, ktorá dôkaze nasrat polku US. A asi tam stále počujem ten prijemný závan starých Dead Kennedys. Takže za mňa môže byt.

[youtube id=“Ydq_jGV0Dps“ width=“620″ height=“360″]

Ahoj – Kuffä

Všetko okolo trnavského Kubiku ma svoju zázračnú DIY atmosféru. Kapely a koncerty obzvlášť. Cez jednu kapelu vám frajerka môjho kamoška otvorí pivko a v druhej už drží mikrofón. Ale verejne sa priznávam, že sa mi podarilo Ahoj ešte naživo nevidieť, aj keď hrali všade po okolí. Mrzí ma to a sľubujem, že to pri najbližšej príležitosti napravím. Ale k songu… moc ma bavia gitari s tou ich emohc náladou, bicie valia s vetrom opreteky a do toho uškriekaný spev, ktorý si občas ide svoje. Cele špinavokrásne a s primitívnym textom, pod ktorý sa musí každý súdny človek podpísať. Buď to máš rad alebo ahoj. Neviem, prečo som si pri počúvaní spomenul na kapelu The Flames Still Burns. Idem si asi pustiť rovno aj to.

Black Flag – TV Party

Toto je strašne primitívne. Ja viem, že to je paródia, ale aj tak. Ja som nikdy Black Flag neprišiel na chuť. Akože pekne logo majú. A možno aj par songov znesiem. Pozeral som aj nejaké dokumenty o nich, aby som to pochopil, ale proste Henry a cela parta sú mi nesympatickí. Asi aj tento song s klipom je jeden z dôvodov. Ale tak rešpekt, boli to hrotíci a pre scénu urobili fakt veľa. Ja si radšej dám Minor Threath, Gorilla Biscuits, Bad Brains a pod. Nič v zlom. Je to len vec vkusu.

[youtube id=“a6otjCKg594″ width=“620″ height=“360″]

Palo Zavodský

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com

Související

Back to top button