NovinkyZahraniční

Bývalý bubeník Misfits Dr. Chud připomíná videoklipem svou kapelu X-Ward

Dvanáct let po vydání alba Diagnosis For Death od Dr. Chud‘s X-Ward se videoklipu dočkala písnička Goodbye. Jak už název kapely napovídá, ústřední postavou je bývalý bubeník Misfits Dr. Chud, který se v jejich line-upu objevil při prvním re-unionu na deskách American Psycho a Famous Monster.

V 80. letech hrál Dr. Chud s Dan Kidney and The Pulsations a později s kultovní kapelou Sardonica. Právě v tomto období se seznámil s bratry Caiafovými, kteří ho následně zlanařili do obskurního projektu Kryst The Conqueror a odtud už zbýval jen krůček do obnovených Misfits s Gravesem za mikrofonem. Když nakonec v Misfits zůstal sám Jerry Only, Dr. Chud hrál na první sólové desce Michalea Gravese, mihnul se na albu Don’t Worry About Me od Joey Ramona, koncertoval s Blitzkid nebo natočil kompletní bicí pro Doylovu desku Abdominator.

Momentálně kromě koncertování s Dr. Chud‘s X-Ward a Sonic Creeps připravil i soundtrack pro dokument 30 Years Of Garbage, věnující se kultu sběratelských karet Garbage Pail Kids z 80. let. Dvě písničky z něj – We’re The Garbage Pail Kids a 1980s Was So Great – vyšly letos v červenci i na limitovaném CD.

[youtube id=“8ec2LCXiMJo“ width=“620″ height=“360″]

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button