Magazín

Redakce Kids and Heroes doporučuje z line-upu Pod Parou 2017

Venku je další díl našeho letního speciálu, ve kterém vám dáváme tipy z line-upů letních festivalů, na které se v redakci chystáme. Tentokrát jsme si vzali na mušku festival Pod Parou, který startuje už ve čtvrtek 17. srpna.

 

Anti-Flag (čtvrtek / 22:40)

Pittsburghská punková klasika, která je častým návštěvníkem naší země, hrála na Pod Parou naposled před dvěma lety v poslední den festivalu v naprosto zaprášeném kotli lidí, a letos naopak vystoupí hned první den. Mocná, USA a celkově všechny špatnosti světa hejtující dávka textů, co si neberou servítky, vás dostane společně s energickou show všech členů kapely, kteří se na pódiu ani na minutu nezastaví. Mimochodem, až Chris#2 sleze z pódia, bude stát v kotli na bicích bubeníka Pata a hrát na basu, tak mu ji nerozlaďujte jako minule!

[youtube id=“cWE4VXGMeIk“ width=“620″ height=“360″]

The Vibrators (pátek / 18:45)

Po dvou letech se vrací na Pod Parou i tahle klasika. Pravý 77 style punk rock z Anglie, pyšnící se řadou desek, singlů a naprostých hitovek, které se zapsaly do hudební historie. Od pomalejších ploužáků jako Baby Baby k rychlejším rázovkám typu Disco in Moscow. Před dvěma lety na Páře jim nebylo co vytknout. Dobrá atmosféra, dobrá show, chytlavé songy, které zná 70 % publika a všichni je naráz zpívají. The Vibrators je kapela, která vždy potěší svou existencí na koncertě či festivalu, a jejich koncert je vždy zážitek, který jen tak z hlavy nedostanete. Vsadíme se, že melodie Baby Baby bude hrát v hlavách všech návštěvníků ještě dlouho potom!

[youtube id=“uU9IRrMffC8″ width=“620″ height=“360″]

Booze & Glory (pátek / 20:05)

Working class band ze země zrodu fotbalu se na Pod Parou ukáže na půli cesty mezi americkým a japonským tour. Booze & Glory si pevně drží svůj styl anglické Oi! kultury se vším, co k tomuhle stylu patří, jako řvaní v kotli na fotbalu, zdvihání pint v pubech, spojené subkultury na předměstí Londýna u oprýskaných domů a jeden velký United. To všechno pak ve smíchání s kytarovými vyhrávkami Liama Booze a typickým zpěvem Marka Booze vytváří dost dobrou nálož kvalitní hudby a pro vyznavače Oi! naprosto nezapomenutelný zážitek.

[youtube id=“aY4pZlP6YtE“ width=“620″ height=“360″]

The Casualties (pátek / 22:45)

Jedna z předních kapel street punku, naježená klasika z New Yorku, která je teď o pár bodlin chudší kvůli odchodu dlouholetého zpěváka Jorgeho. The Casualties se tak českému publiku poprvé představí s novým frontmanem Davidem Rodriguezem. Pro mnohé fanoušky The Casualties to znamená jisté zklamání, ale na druhou stranu zvědavost, jak bude kapela v nové sestavě na pódiu zářit. Tohle všechno se dozvíme už v pátek, až kapela naběhne na stage. Pevně doufáme, že to bude stejný masakr jako za Jorgeho!

[youtube id=“Pm2afuGAS1U“ width=“620″ height=“360″]

Slobodná Európa (pátek / 00:00)

Slobodka, to je srdeční záležitost! Takoví punkoví Rolling Stones ze Slovenska, u kterých se člověk taky nepřestává divit, že jsou pořád ještě mezi námi. A i když se jim potvora smrtka bohužel nevyhnula úplně (loni zemřel jejich dlouholetý bubeník Ďuro Černý), pořád je to kapela, která si drží tvář. A i s (vzhledem k počtu let na scéně) pouhými čtyřmi řadovými deskami patří k tomu nejlepšímu, co na Slovensku na poli rock’n’rollu vzniklo. Tak se do páteční půlnoci zkuste moc neunavit a nezničit, ok?

[youtube id=“C27ntys4ECc“ width=“620″ height=“360″]

The Rocket Dogz (sobota / 12:50)

Věřte, že s prvním tónem nabroušený kytary a zaklapáním kontrabasu se otevře peklo. Jako když vás vcucne pračka. Nebudete moc vydechnout. A až vás po posledním songu zase vyflusne, budete vyždímaný, ale nabitý energií. Koncerty The Rocket Dogz šlapou od začátku do konce, na to vemte jed! Příští rok oslaví Woody a spol. deset let na scéně, tak si je přijďte užít, protože v současné sestavě doplněné o bývalého bubeníka Degradace jsou silnější než kdy jindy.

[youtube id=“mzQjgrif0LM“ width=“620″ height=“360″]

Total Chaos (sobota / 16:05)

Okovaný křiváky, nábojový pásy, rozmlácený policejní auta za doprovodu ukvílených kytarových sól a drsnýho zpěvu Roba Chaose, to jsou Total Chaos. Profláklí street punx z LA. jsou další kapelou, která si v naší zemi našla zalíbení a často ji navštěvuje. Nuže, nahoďte výše zmíněný dresscode, anebo ponožky v sandálech, who cares?!, a připravte se na kvalitní kalifornský nátěr!

[youtube id=“JHhVUpZMlUs“ width=“620″ height=“360″]

Street Dogs (sobota / 20:00)

Válečný veterán Mike McColgan a jeho kumpáni z Bostonu se po nějaké době zase vrací do ČR! Kdo ví, jak by to vypadalo, kdyby Mike zůstal zpívat v Dropkick Murphys… pravděpodobně by ale nevznikli Street Dogs a svět by tak byl o spoustu punk rockových hitovek chudší. Street Dogs jsou navíc kapela, která to má jasně srovnaný a nebojí se rázně vykázat nácky ze svých akcí, a za to palec nahoru! No a třeba budeme mít štěstí a zazní i něco z dlouho očekávané nové řadové desky, na které kapela už pár let pracuje. Rádi se necháme ve Vyškově překvapit!

[youtube id=“1RaXbjv206o“ width=“620″ height=“360″]

Text: Sharm, Michaela, Kečup
Foto: Vojta Florian

Související

Back to top button