NovinkyZahraniční

Midwest emo Tiny Moving Parts uzavřeli léto se svou osmou deskou

Už na konci léta vydala americká trojice Tiny Moving Parts své osmé dlouhohrající album. Jmenuje se Tiny Moving Parts a kapela se při jeho tvorbě vydala DIY směrem – nahrávku plnou typického mixu indie, ema a pop punku si Tiny Moving Parts v podstatě sami nahráli, vydali a nakonec ještě po sobě pojmenovali.

Jak nám novinka kapely, která se v závěru letošního jara vytáhla se skvělým setem v pražském Rock Café, proklouzla mezi prsty, zůstává tak trochu záhadou. Desítka songů, ve kterých exceluje zejména kytarista/zpěvák Dylan Mattheisen, nám tak teď alespoň přináší trochu energie do prvních zimních dní.

Stejně jako předchozí nahrávky, a ostatně jako celé midwest emo, je i deska Tiny Moving Parts postavená na uvzlykaných textech a hravých kytarových vyhrávkách. Obojího dostanete u této desky nálož vrchovatou. Čeho u trojice z Minnesoty naopak ubývá, jsou ty tvrdší, ukřičené party, které nyní nahrazují vkrádající se pop-punkové linky.

Kromě digitálního poslechu je možné si novinku sehnat také vrytou do vinylové desky. Ať tak nebo tak, jde o zábavný poslech plný chytlavých melodií a podivných, uplifting a zároveň melancholických nálad.

Související

Back to top button