Pozvánky

Devadesátkoví Jersey punks Bouncing Souls se po letech vrací do Prahy

Během svého dlouholetého působení stihli předvést melodický punk rock, skate punk amerického střihu, moderní punk s kořeny v britských oi a skinhead kapelách a zmixovat rychlé pogo vypalovačky s roztomile naivními teenage romantickými kousky. Ač stále se středoškolským kouzlem, dá se s nimi krásně i zestárnout. The Bouncing Souls se 8. srpna objeví v pražském Futuru spolu s kolegy z A Wilhelm Scream. Trojlístek doplní místní Rabies.

Skate punkoví bordeláři Rabies nasbírali za léta hraní takřka po celém světě hromadu zkušeností, vydali dvě alba a jejich letní devadesátková kalifornská energie je dosti nakažlivá. Jejich melodické punk rockové popěvky se ideálně hodí k jednomu horkému srpnovému večeru, strávenému ve Futuru. Místo vysokých palem pražské parky, oceánský vánek vyměníme za výdechy z metra a zasurfujeme si na lidech místo na vlnách. Férový obchod, ne?

A Wilhelm Scream, parta pojmenovaná po slavném výkřiku, používaném dlouhá léta ve filmovém průmyslu, bývá žánrově zařazována různě. Post-hardcore, skate punk, melodický hardcore… Nedá se jim upřít melodičnost, rychlost a vtip. Ač se jejich aktivita počítá až do posledních dvaceti let, počátky pod jinými názvy mají v letech devadesátých a ta jdou i z novějších nahrávek pořád slyšet. Zdá se, že tento večírek se ponese v duchu běsnění a propocených triček, ale i nostalgie a vzpomínání.

Jedinou skutečně devadesátkově devadesátkovou kapelou večera zůstávají tedy hlavní hvězdy a těmi jsou z města New Brunswick v New Jersey pocházející The Bouncing Souls. Jejich hořkosladké songy provázely člověka na střední škole, při prvních střetech s realitou zvanou život, s úspěchy i zklamáními.

Singalongové skejtové hymny i komorní zpovědi podávané trefně a vtipně si našly cestu do srdcí spousty beznadějných romantiků. Po jedenácti vydaných studiových albech by se dalo říci, že s posledními několika zpomalili a už to nejsou ti rozevlátí kluci. Ale kdo z nás je – všichni stárneme. O songy z alb How I Spent My Summer Vacation nebo Anchors Aweigh se snad bát nemusíme. Ostatně – bez jednoho z nich by se náš magazín jmenoval úplně jinak.

Cena vstupenek v předprodeji: 540,- Kč
Předprodej: https://www.mightysounds.cz
Událost: https://fb.me/e/1AU7h83lG

Tony Youngfield

Sometimes antisocial, always antifascist. Sailor of rock'n'roll since 2007, journalist since 2013. DJ Tony Looney Drill since 2018. You have no right to know anything more about me.

Související

Back to top button