Cz/SkNovinky

Brněnští Snackthief debutují deskou nabitou midwest emíčkem

Název Snackthief spojuje členy z bývalé brněnské kapely Emardee s ex-zpěvákem dalšího brněnského jména: My Dead Cat. Výsledkem je středoškolské midwest emo, které svou debutovou desku věnovalo všem, pro které nebyla školní léta zrovna procházkou růžovým sadem.

Sama kapela k nahrávce píše: „Často potkáváme lidi, kteří vzpomínají na své mládí a školu jako na nejlepší období svého života. Zřejmě jsou to lidé, kteří měli schopnost začlenit se do kolektivu, přizpůsobit jeho pravidlům a tento proces považují za svoje dospívání. Dospělost je ale relativní pojem. Ti, kdo do kolektivu z nejrůznějších důvodů nezapadli, byli vystavení odstrkování, přehlížení, výsměchu až otevřené šikaně od ostatních. Nenaučili se ty správné a pro život důležité sociální dovednosti. Žijí zatíženi traumaty a pocitem selhání a dospěli jenom k závěru, že lidská společnost zůstává i po tisících let vývoje džunglí, kde silnější sežere slabšího. Možná je lepší zůstat v nitru navěky frustrovaným teenagerem, než být součástí takové společnosti. Toto album je věnováno všem outsiderům.“

Na debutu kapely najdeme dohromady devět songů s celkovou stopáží kolem pětadvaceti minut. Vše se upeklo v trnavském Kubíku. Deska je instantním portálem na americký midwest, nebo bránou času do ne zrovna růžových středoškolských let. Zdobí ji skvělý cover art a poslechnout si ji můžete na bandcampu kapely, kde si jde taky objednat kazetu. Jeden ze songů na albu se už objevil také na Solidarity Sampleru pro brněnský Bajkazyl, o kterém jsme už psali.

Související

Back to top button