Pozvánky

Bratislava privíta Billy Talent, The Menzigers alebo Franka Turnera

Bratislavská Refinery Gallery zažije 6. júna poriadnu dávku kapiel. Kanadská legenda Billy Talent sa po 11 rokoch vracia do Bratislavy, a to s kvalitným supportom. Zahrajú aj Frank Turner and The Sleeping Souls, The Menzingers a Sincere Engineer.

Billy Talent netreba predstavovať. Za 30 rokov svojej existencie stihli stať kľúčovým headlinerom veľkých festivalov ako Nova Rock či Rock im Park. Ich najväčšie hity zaznejú aj v Bratislave, spolu s minuloročným albumom Crisis of Faith . Ten podľa kapely vyjadruje pocit bezmocnosti, ktorý hraničí so zúfalstvom ľudstva, avšak v songoch vyzdvihujú aj potrebu lásky a súcitu, ktorý robí svet lepším miestom.

Folk-punkový Angličan Frank Turner s jeho kapelou The Sleeping Souls sa okrem Bratislavy predstaví aj tohtoročnom Mighty Sounds. S hudbou začínal ako spevák post-hardcorých Million Dead, avšak ako sám tvrdí, jeho hudobný smer sa však zmenil keď objavil album Nebraska od Brucea Springsteena.

Americkí nostalgici Menzigers sa predstavia na Slovensku vôbec prvýkrát. Ako hovoria fanúšikovia, ich emotívny melodický punk-rock ťa núti spomínať na časy, ktoré si nezažil. Srdciari.

Koncert otvorí emo/pop-punková kapela Sincere Engineer, ktorej frontwomenuje rodáčka z Chicaga Deanny Belos. Na svojej prvej návšteve Európy predstaví svoj debut Rhombithian. Tip pre fanušíkov Muncie Girls, Pretty Sick ale podobných woman-fronted punkových kapiel.

Související

Back to top button