Cz/SkNovinky

Trnavští Wilderness coverují cikánskou lidovku na limitované kazetě

Slovenští pankáči The Wilderness rozhodně nelení – jen pár týdnů po vydání vinylové reedice jejich alba III (recenze) přicházejí s novým singlem Načo pojdem domov. Zcoverovaná cikánská lidovka bude k nalezení na limitované kazetě, která má trochu ukrátit čekání na novou řadovou desku The W.

“V pesničke je ukrytých niekoľko klenotov priemerného, ničím výnimočného slovenského rasizmu. Žiadne extrémne a fantasmagorické demagógie znejúce od rečníckych pultov počas nacionalistických demonštrácií. Žiadne sprisahanecké teórie o zámernom miešaní rás za účelom čohokoľvek. Ale taký ten „milý“, „neškodný“ anticiganizmus, znejúci z úst vládnych predstaviteľov a našich rodinných príslušníkov, ktorý nás naučil, ako obviniť menšinu z dezolátneho stavu vlastnej krajiny spravovanej väčšinou, no a v neposlednom rade nám slúži ako výhovorka pri odmietaní pomoci ľuďom, utekajúcim pred čímkoľvek, pretože veď keď sme nezvládli ani vlastných „negrov“, ako zvládneme tých „skutočných“?

A netreba zabúdať aj na bonusy. Naučili sme sa sťažovať sa, že nikto nerieši tzv. rómsku otázku a odôvodňovať tým podporu národno-sociálne orientovaných politických subjektov, čím zároveň podporujeme aj ďalšie ich fantazmagórie. A jedným dychom rozprávať o všetkých, čo sa tejto problematike venujú a riešia ju, ako o treťosektorových zapredancoch, mimovládnych krysách a vlastizradcoch. Toto všetko sme sa naučili, aby sme to dnes mohli používať ako univerzálny myšlienkový pattern, schopný vysvetliť príčinu všetkej tej žlče, ktorá sa v nás nachádza a hromadí. Tej ťahavej, zdĺhavo, otravne, disharmonicky a škrípavo tečúcej žlče…

Minority suplujú autority ako terče hnevu spoločnosti. Spoločnosti, do ktorej možno už ani nemá zmysel sa vracať a ktorej prispôsobovať sa stojí za hovno. Lebo veď načo sa vracať domov, keď tam nemáme nikoho?”

[youtube id=“MQ-Z9jgGtnc“ width=“620″ height=“360″]

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button