EPRecenze

RECENZE: T.Gondii / Sex Howitzers – Keihard Split EP

Split EP dvojice aktuálních holandských hardcore kapel T.Gondii a Sex Howitzers je pro oba zúčastněné soubory debutním otiskem do vinylových drážek a zároveň zajímavým vhledem do současného dění na holandské hardcore punkové frontě.

T.Gondii míchají pomalé pasáže se super rychlými, odkaz Lärm se snoubí třeba s Heresy nebo Vorhees či o mnoho mladšími Mihoen. Jejich sedmička skladeb, ač je super rychlá a navztekaná, neztrácí ducha původního hardcore punku, ukrytého v miniaturních melodiích, tu a tam ze zběsilého kalupu vykouknuvších na povrch. To platí i u zpěvu, který něčím specifickým v zabarvení evokuje rané bostonské kapely.

Sex Howitzers svou stranu startují instrumentálním intrem, po kterém se rozjíždí divoký vzteklý hardcore, vzdávající hold prvním nahrávkám SSD, DYS či Neos. Super rychlá smršť motivů s občasnou špetkou crossoverové kytary žene vpřed vzteklounský křik zpěváka. A stejně jako v případě jejich sparing partnerů jsou super krátké kompozice stavěny na chytlavých jednoduchých melodiích, ovšem provedených v hyper sonické rychlosti, tak jak to bylo zvykem někdy v letech 82 až 85.

Vlastně jsem před tím, než jsem si desku poprvé pustil, měl obavy z toho, že mě čeká další nezáživný power violence, ale naštěstí jsem se fatálně mýlil. Tohle je čirý a zběsilý hardcore thrash (ovšem thrash v terminologii Maximum Rocknrollu cca 1982, dříve než slůvko a jeho obsah zcizily a vyprázdnily metalistické máničky – ostatně jako téměř vše), v duchu první půle osmdesátých let, navazující na kultem opředené předpotopní holandské kapely jako Lärm či Pandemonium.

Split EP, které se pro mě stalo nečekaným překvapením, rezonujícím tu část mého já, kterou v půli osmdesátých let strhla všechna ta tehdejší hardcore punková jména, vyjmenovaná jako přirovnání v recenzi výše.

Rok vydání: 2021
Label: Darcy Trash Records
1. T.Gondii – Sgurd
2. T.Gondii – Liftmuziek
3. T.Gondii – N.S.
4. T.Gondii- Super
5. T.Gondii – Virus
6. T.Gondii – T.Gondii
7. T.Gondii – Bennekel
8. Sex Howitzers – Intro
9. Sex Howitzers – Locked In
10. Sex Howitzers – Passive
11. Sex Howitzers – Bat Soup
12. Sex Howitzers – Black & Blue
13. Sex Howitzers – Scum
14. Sex Howitzers – Hang The Hang Youth

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button