EPRecenze

Gets Worse / Fissure – Split EP

Britsko-kalifornské split EP na Dead Heroes Records, na kterém se sešla v podstatě moderní elita power violence škatulky, navazující na žánrové klasiky řádně brutálním způsobem.

Gets Worse z anglického Leeds okupují první stranu. Její obsah rozjedou ponurým sludge motivem, aby po pár taktech přešli do divokého blast beatu se super nasraným zpěvem. Celé to zní jako zmetalovaná, zmutovaná a zgrindovaná variace na Infest. Čtyři skladby na ani ne čtyřech minutách a šlus. Na můj vkus je v jejich zvuku trochu moc metalu, především v naprosto sterilním a přetechnizovaném zvuku bubnů a vlastně i pojetí jejich hry je to markantní.

Fissure jsou uječení a splašení, ale ve svém výrazovém pojetí podstatně hardcore punkovější než jejich sparing partneři. I oni si samozřejmě pohrávají se změny temp, blast beaty a poblázněnou stavbou aranží, ale je to pořád především šíleně kvapící a zbrutalizovaný hardcore, který mě v mnoha ohledech baví. Dvě ze skladeb jsou navíc ve španělštině, což jim dodává specifické kouzlo, tedy pokud jste natolik pozorní, že to v tom fofru, jaký Fissure produkují, dokážete zachytit.

Chcete-li extrémní hardcore či power violence a nestačí vám donekonečna omílat staré desky Infest či Spazz, tenhle split je ideální ochutnávkou dnešní podoby power violence.


Info

Label: https://deadheroeslabel.bigcartel.com/
Rok vydání: 2014

Tracklist

1. Gets Worse – Boring Legend
2. Gets Worse – No Remorse
3. Gets Worse – Push Past The Trash
4. Gets Worse – No Shep
5. Fissure – Manos Sin Dedos
6. Fissure – You Were Never Funny
7. Fissure – Hey At Least It Wasn’t Barbed WIre
8. FIssure – No Me Digas Secretos Te Apesta La Bosa
9. FIssure – 30 Miles Of Diarrhea

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button