EPRecenze

Průmyslová Smrt / The Tchendos – Split

Split EP z produkce vydavatelství Pope‘s Ass spárovalo dvě stylově výrazně odlišné hudební záležitosti a to celé je zabaleno ve vizuálně velice povedeném obalu.

Stranu A okupují šesti songy jihlavští Průmyslová Smrt, jméno v extrémní hardcore punkovém mikro kosmu již nějaký ten pátek zavedené s datem vzniku roku 2003. Co zde nabízejí, je nasnadě již od prvních tónů, divoký hardcore s metalovou kytarou a načuřeným zpěvem, tempově se potácející někde na hranici grindcore. Splašená tempa bubnů se doplňují tu a tam s nějakou tou pomalou pasáží v převážné většině stavící na metalových základech. Každopádně skladby jsou dostatečně krátké a kompaktní na to, aby mě vlastně bavily, a to i za situace, že desky stavící na konceptu extrémního hardcore příliš nevyhledávám již celá desetiletí. Jednoznačně nejsilnějším momentem nahrávky je pro mě čtvrtá Speed, Mosh & Blasphemy, znějící jako vnouče klasických osmdesátkových speedcore nahrávek Cryptic Slaughter či Wehrmacht.

Strana B, to jsou The Tchendos, jméno, jež mi až dosud vlastně vůbec nic neříkalo, a první co mě při jeho přečtení napadlo, bylo „Proboha, co je to zas za blbost“. Nicméně říká se „Nesuď knihu podle obalu“ a reálný hudební obsah drážek tu tomuto rčení dává poněkud za pravdu. Skladbu na jejich straně rozjíždí filmový sampl a ten vlastně nečekaně obstarává i jakoby nosný vokální obsah skladby. A kdo dneska může říci, že mu v písničce zpívá Menšík. Píseň jako taková bazíruje na konceptu atmosférického melodického noise rocku. Nosná melodie skladby je dostatečně chytlavá a energicky graduje do finále.

Vpravdě nekonfekční spojení na split EP, které funguje až překvapivě dobře.

[youtube id=“YyjbE9VizzM“ width=“620″ height=“360″]

Info

Label: popesass.cz
Rok vydání: 2015

Tracklist

  1. Průmyslová smrt – Vyhlazení a zničení
  2. Průmyslová smrt – Neser kurva neser
  3. Průmyslová smrt – Chci tě zabít
  4. Průmyslová smrt – Speed, mosh & blasphemy
  5. Průmyslová smrt – 666 We are the metal fans
  6. Průmyslová smrt – Headbanger
  7. The Tchendos – Dnes naposled

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button