Cz/SkNovinky

Radosta, kapela ex-členů Positive Mind, natočila EP inspirované filmem Kulový blesk

„Dospělej člověk! Vědec, a on se takhle ztříská!“, „Máňa říkala, že to není směroplatný.“ nebo „A už jsi dostal v osm přes držku?“. Kdo by neznal zlidovělé hlášky z kultovního snímku z pera autorské dvojice Svěrák/Smoljak. Filmu Kulový blesk bylo před dvěma lety neuvěřitelných 40 let a možná i  z tohoto důvodu se zkušení hudební harcovníci z kapely Radosta nechali esencí snímku pohltit a vydali EP Šestisměna, které je poctou tomu to veledílu.

Prvních šest písni se jmenuje dle členů, kteří jsou v akci kulový blesk zainteresování. Hudebně se Radosta pohybuje na hraně progresivního roku a typické vesnické tancovačky, prostoupené nostalgickou náladou. Takové jiné emo. Agro emo.

Kapela nese název po postavě Dr. Radosty, který v plánuje největší stěhovací akci v dějinách stěhovacích akcí, a její členové si prošli projekty jako Possitive Mind, Frajara Putika, Taras Bullba, Agnus Dei či Support Lesbiens

Nenechte si je ujít 20. 6. v Tachově na benefiční akci.

[youtube id=“mDkNvShjzyk“ width=“620″ height=“360″]
Foto: Jan Kuděla

G.Zs

Jsem přímý potomek Ježíše Krista z paralelního vesmíru, ve kterým je Ježíš záporák, který vymyslel punk už 200 let před Kristem, a ve kterým není Chuck Norris mužem, ale pastelkou, která obsáhne celé barevné spektrum. Ale nikdo ji nepoužívá. Kde členové kapely ABBA jsou ve skutečnosti tajný drogový kartel a kde Jirka Kára je ministr financí Spolkové republiky SS Division.

Související

Back to top button