EPRecenze

No Pulse – One By One (Demo 2017)

Bristolští No Pulse jsou jedním z nejaktuálnějších jmen nové vlny britského hardcore punku a jejich první nahrávka One By One patří k největším překvapením, jaké se mi dostalo na gramofon v poslední době. Zvláště za situace, že jsem ji poprvé položil na gramofon nepřipraven a bez jakéhokoliv očekávání.

Úvodní One By One mě doslova strhla svou divokostí. Jako ze řetězu utržený kytarový motiv prořízl místnost a zaplnil ji svou energií, spolu s navztekaným jekotem zpěváka. Výsledek je trochu, jako by Martin z Los Crudos zpíval v Outcold nebo Kill Your Idols s thrashem nasmrádlou kytarou. Ve spojení typu projevu a celkového zvuku vystupují na povrch odkazy na divoký hardcore revival přelomu tisíciletí, kdy kapely jako DS-13 nebo Holier Than Thou vyrazily do boje s emem. Smršť pokračuje a mně se vlastně honí hlavou jediná myšlenka: Kurva, to je dobrý!

Člověk se zdráhá uvěřit, že tohle je vlastně pouze první demo nové kapely, jen přenesené do vinylových drážek. Čtyři skladby na o málo více než pěti minutách posluchače bez kompromisu převálcují a kapela jde od válu, zanechávajíc ho sedíc s otevřenou pusou.

Tohle je hardcore v tom nejlepším slova smyslu – rychlý, vzteklý, ale zároveň chytlavý. To vše navíc spojeno s jasně vyprofilovanými postoji, navazujícími na radikální aktivismus britských punks osmdesátých let.

Info

Label: https://www.urinalvinyl.com/
Rok vydání: 2018

Tracklist

1. One By One
2. Lights Out
3. No Pulse
4. Bathing In Blood

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button