EPRecenze

Ultra Violent – Crime…For…Revenge

Ultra Violent byli jednou z mnoha mladých a divokých kapel s jepičím životem, které po sobě zanechaly jedinou stopu v podobě třískladbového EP, vydaného pod křídly vydavatelství Riot City Records. Vydavatelství, spojeného pupeční šňůrou s kapelou Vice Squad. To se nyní dočkalo nové inkarnace dík Bomb All Records.

Ultra Violent reprezentovali v každém ohledu to, o čem lze mluvit jako o britském hardcore punku. Divokou punkovou jízdu čtveřice pubescentů se vší energií, kterou do své tvorby mohou dát. Kapela vznikla roku 1982, aby EP vydala o rok později a rozpadla se dříve, než stihla natočit EP druhé, jehož realizace již byla domluvena. Zpěvák Ade Bailey nedlouho po rozpadu zakotvil u, v té době již dobře známých, English Dogs, aby s nimi natočil jejich nejlepší desky a posléze se s nimi epizodně vnořil do metalových vod.

Titulní Crime For Revenge je naprosto bezchybným příkladem stylu – v rychlém tempu tepající bubny pohání, na tehdejší punkové standardy, abnormálně tvrdé kytary (ostatně EP bylo natočeno se zvukovým inženýrem, který spolupracoval s GBH, k nimž má zvuková stránka Ultra Violent asi nejblíže) a Adeho naštvaný a rytmický projev. To vše doplňují sbory a mladický cit pro jednoduše chytlavé motivy. Dvojice divokých skladeb Crime For Revenge a Dead Generation je oddělena v pomalém tempu kráčející a s ponuře hypnotizující atmosférou operující skladbou Where Angels Dare Not Tread. Vrcholem je ovšem divoká Dead Generation jako fenomenální závěr.

Je věčná škoda, že dodnes na světlo světa nikdo nevytáhl čtvrtou skladbu, vzniklou při nahrávání EP, s názvem Sign Of The Times, kterou vydavatelství nepoužilo. Crime For Revenge je jednou z nejlepších nahrávek dané generace britského punku a s odstupem bez mála čtyř desítek let je to ještě zřetelnějším faktem.

[youtube id=“Edb0B9XazBc“ width=“620″ height=“360″]

Rok vydání: 1983 / 2020
Label: Bomb-All Records
1. Crime For Revenge
2. Where Angels Dare Not Tread
3. Dead Generation

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button