LPRecenze

RECENZE: Phane – 10 charged Trax

Kanadští Phane se usídlili pod křídly vydavatelství Phobia Records, kde před časem vydali skvělé první album. Nyní si do drážek LP desky našlo cestu i demo, které albu předcházelo. Původní kazeta vyšla roku 2017, každopádně pro vinylovou edici získalo nově přemíchaný i zmasterovaný převlečník.

To, co zde posluchač dostane, je motorheadovskými vlivy poháněný hardcore punk, jehož nepřeslechnutelné inspirace leží v Británii první půle osmdesátých let. Navztekaně punková smršť s přiměřenou dávkou metalu v podání Phane zní retrospektivně i svěže zároveň. Ve všem tom crustu a d-beatu je osvěžující poslechnout si hardcore punkový motiv, doplněný kvílící sólovou kytarou a přirozeně artikulovaný křik zpěvu. Obligátní přirovnání k Broken Bones či Varukers do určité míry sedí, zároveň však mohou být i zavádějící, neboť Phane nejsou doslovnou vykrádačkou ani jednoho. Volně se inspirují ve škále mých oblíbených desek z let 82 až 85, k čemuž přidávají svou autorskou imaginaci i vlivy záležitostí o poznání mladších. Ostatně to reflektuje i volba převzaté písně Sea Of Desacration z dílny britských Legion Of Parasites. Zároveň je to zkrátka a dobře nahrávka původně vzniklá jako demo, zvuk je surově garážový a skladby mají přirozeně živý feeling. Je tu ale přítomný nesporný potenciál, který Phane o něco později zúročili na své první regulérní velké desce.

Nový mix provedl s nahrávkou poměrně nečekaný veletoč, a tak mám téměř pocit, jako bych poslouchal jinou nahrávku stejných skladeb. Phane mají našlápnuto, na spadnutí je nová nahrávka a tak 10 charged trax funguje jako vhodná vsuvka k ukrácení čekání.

Rok vydání: 2022 / 2017

Label: Phobia Records

  1. Liar
  2. Subterfuge
  3. Radio Regiment
  4. Pissed Up
  5. Internal War
  6. Cockroaches
  7. New World
  8. Backstabber
  9. Sea Of Desecration
  10. Freaks

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button