LPRecenze

Maniac – Demimonde

Maniac není právě tím nejoriginálnějším jménem pro kapelu, ale to o ničem nikdy nevypovídá. V těchto Maniac, jejichž domovem je Los Angeles, navíc najdete postavy, jež můžete znát z působení v Clorox Girls, LA Drugz, The Cute Lepers nebo The Girls, což je konstelace, která celkem jasně naznačuje, odkud vítr fouká.

[youtube id=“IfzABoXm2tk“ width=“620″ height=“360″]

Jehla dosedne do drážek a nabuzená basa rozjíždí jednoduchý rif ve středním tempu, aby se po pár taktech přidal zbytek kapely, a očekávání jsou naplněna. Jihokalifornský punk či garážový rocknroll v tom nejlepším slova smyslu se valí z reproduktorů a nikdo, kdo je fanoušek v úvodu zmíněných kapel, by neměl být zklamán stejně jako nikdo z těch, komu učarovali The Briefs či The Stitches. To, co na Deminonde dostanete, je jednoduchý rocknroll, stavící na mixu garážové energie a melodických popěvcích lehce hajzlíkovské provenience tak, jak to k punku patří. Skladby jako Wendy, Same Thing nebo Party City jsou hity na první poslech, na úrovni žánrových klasik.

V Maniac se střetává duch raných dnů punkového Los Angeles s tamní spratkovskou energií Weirdos nebo The Eyes, doplněná o arty punk počátků Wire, kráčící ruku v ruce s popem Buzzcocks, to vše v současném zvukovém i aranžérském svrchníku. To vlastně není málo, když tak nad tím přemýšlím, a přál bych si, aby mi bylo při prvním poslechu téhle desky patnáct, abych si její potenciál dokázal užívat tím mladickým nadšením z objevování nových rocknrollových klenotů.

Dík nahrávkám, jako je Demimonde, mě vlastně i po všech těch letech baví rocknroll.

Info

Label: takenbysurpriserecords.bandcamp.com
Rok vydání: 2016

Tracklist

 1. Live Like Bats
 2. Dim Sum
 3. Wendy, Same Thing
 4. Party City
 5. Forts
 6. Dans Le Sange
 7. Misshape
 8. Return Ritual
 9. Love Affair
 10. When I’m Gone
 11. Alright, Okay

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button