EPLPRecenze

Jenny – Jenny

Jenny jsou nejnovějším z projektů a kapel hyperaktivního Justina Maurera, kterého můžete znát z Clorox Girls, Maniac, Red Dons, LA Drugz a dalších.

Pro ty, kdo znají tvorbu výše zmíněných záležitostí, jsou Jenny přirozeným pokračováním Maurerovy tvorby, stojící v jeho různých inkarnacích na hranici melodického punkového písničkářství a čirého power popu, s tím, že mističky vah se jednou překlápí spíše na jednu, jindy na druhou stranu.

V rozmezí dvou až tří minut v jednotlivých písních dostanete pár slok a refrénů, které mají písničkářskou sílu a schopnost podmanit si posluchače. Je to v zásadě čirý pop ve svém, poněkud zapomenutém, písničkářském slova smyslu. Úvodní píseň Stupid Band je naprosto bezchybným startem s garage punkovou energií, provázanou power popovým projevem a bubblegum popěvky.

Deska vrcholí písní Song For Sadie, původně z repertoáru dalšího z Maurerových projektů, Suspect Parts, která je v této pozměněné aranži v podstatě čirým folk rockem v tom nejlepším slova smyslu, takže se od zpunkovaného powerpopu dostáváme až někam do sféry The Everly Brothers.

Limitovaná edice 300 kusů s potištěnou B stranou desky vypadá efektně, ale především nabízí silnou kolekci písní.


Rok vydání: 2020
Label: Wanda Records

Tracklist:
1. Stupid Band
2. Rose City
3. Cockroach Tea
4. Alright With Me
5. Song For Sadie

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button