LPRecenze

Grand Collapse – Along The Dew

Na talíři gramofonu se mi roztáčí druhá velká deska britských hardcore punks Grand Collapse s názvem Along The Dew. Obal s rytinovou grafikou zobrazující smečku lišek atakujících lovce evokuje doby, kdy se tématika ochrany divoké přírody i práv zvířat ventilovala v punku jasně a hlasitě, a že se v tomto případě rozhodně také nebude jednat o tichý šepot, je na první pohled zřejmé.

Desku rozjíždí energií nabitý thrash metalem odkojený rychlý riff a vše se řítí vpřed. Neúprosně tepající rychlé bubny, dominantní kytara a super nasraný zpěv. Grand Collapse se inspirují v minulosti, ale zvukovým vyzněním jsou naprosto současní, rytmicky stoprocentně přesní, s tvrdým a nekompromisním zvukem, převádějíc nekompromisní hardcore nového milénia. Skladby jako titulní Along The Dew, Though Bloodshot, Deep Rooted nebo Omission mají schopnost vás převálcovat svou energií a zvukem. Zároveň ale kytarista občas v rychlosti vystřihne melodickou akordovou repliku jako vystřiženou z pod rukou Dickieho Hammonda z Leatherface a jinak nekompromisní thrash hardcore smršti tak dodá s správnou melodickou třešinku na dort.

Na druhou stranu jsou tu momenty, kdy kapela přepne do středně tempového metalo hatecore modu, ale i to v mozaice celku působí svěže a já mám navíc slabost při zpunkované thrash metalové kytarové motivy. Skvělou tečkou za celou deskou je pak závěrečná skladba Trapped, kde se vlastně organicky prolne vše to, co bylo zmíněno v předcházejících řádcích.

Kapela se v době vydání svého debutu před pár lety mihla i Českou republikou a s tím, jak nekompromisně zní v současnosti, by nebylo od věci, kdyby se zastavili opět.

Along The Dew je pro mne jednou z nejsilnějších hardcore punk nahrávek roku 2017.

Info

Label: urinalvinyl.com
Rok vydání: 2017

Tracklist

1. Along The Dew
2. Thrissell Street
3. Turncoat
4. Though Bloodshot And Blurry
5. Deep Rooted
6. Omission
7. Fragments
8. Chalk And Flint
9. Luciano Panzetto
10. Llygaid Gwyrdd
11. Trapped

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button