LPRecenze

Weezer – OK Human

To už je tak dlouho? Naposledy jsem od Weezer recenzoval parádní bílé album. To se psal rock 2016 a od té doby stihli ještě Weezer vydat Pacific Daydream, pak v roce 2019 černé album, k tomu tyrkysovou desku plnou coverů, a taky ochutnávky z chystané power-rockové desky Van Weezer, kterou ale nakonec předběhla nahrávka Ok Human. Frontman Rivers Cuomo si stihl nechat narůst vlasy, ostříhat vlasy, oslavit padesátku, znovu narůst vlasy a vypěstovat knírek, aby i přes všechny tyhle změny zůstal charismatickým podivínem a především excelentním vypravěčem.

Stačí pár prvních taktů a už v tom zase lítám. All My Favorite Songs je otvírák, který si musí přát každá deska. Silný slogan, silné melodie, silná atmosféra. Všechno do sebe zapadá a Weezer pokračují – hipsterská Aloo Gobi, vyznání lásky k (audio)knihám v Grapes Of Wrath, chytrý a pomalý zářez Numbers. Cuomo si jako vždy libuje a rochní v popkulturních odkazech a referencích, je stále osobní a konkrétní, což dává textům punc uvěřitelnosti. Jako v další silné skladbě s názvem Playing My Piano.

[youtube id=“AGPdXYG1msg“ width=“620″ height=“360″]

Album stojí na smyčcovém kvartetu, které určuje ráz celé nahrávky, občas doplněné o kus dechové sekce nebo dalším z klasických nástrojů. I tak ale máme co do činění s inteligentním alternativním rockem a někdy až pop-punkovými postupy. Weezer si plní svoje sny a škatulky neřeší. V druhé polovině desky oslní především posmutnělá Screens, Dead Roses a závěrečná pocitovka La Brea Tar Pits, která zní spíš jak z muzikálu, nebo leckteré desky od Foxygen.

Vlastně jsem strašně rád, že kvůli odložení Hella Mega Tour s Green Day a Fall Out Boy, které má mít v rámci Rock For People zastávku i v ČR, se odložila i deska Van Weezer. Ačkoliv třeba singl Hero zní naprosto fantasticky, aktuální doba nahrává spíš intimnějším nahrávkám. A Ok Human je vyloženě intimní a citlivá deska, která prostě baví. Pro někoho mohli Weezer skončit s garážovým debutem, nebo možná Pinkertonem. Já jsem ale skalní. Já jsem rád, že Weezer končit nehodlají a vydávají desky, jako právě OK Human.

Rok vydání: 2021
Label: Atlantic

Tracklist:

01. All My Favorite Songs
02. Aloo Gobi
03. Grapes Of Wrath
04. Numbers
05. Playing My Piano
06. Mirror Image
07. Screens
08. Bird With A Broken Wing
09. Dead Roses
10. Everything Happens For A Reason
11. Here Comes The Rain
12. La Brea Tar Pits

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button