NovinkyZahraniční

Rock’n’roll ve stopách australských mullet mods: poslouchejte singl No Class

Australská punková a Oi! scéna je silně ovlivněna hnutím sharpies sedmdesátých let a australským hardrockem kapel jako Coloured Balls, Rose Tattoo nebo AD/DC. Aktuálně vychází nový singl kapely No Class z Melbourne, který se odkazuje na tuto éru. Jde o singl Don’t Worry About Us.

Inspiraci u výše zmíněných jmen nacházely v posledních letech kapely jako Marching Orders nebo Shandy, které jste obě mohli vidět v České republice. Marching Orders věnovali grafiku své desky Days Gone By z roku 2010 australským sharpies a v bookletu je možné se o této subkultuře i dozvědět více.

Koho zajímají informace o unikátní australské subkultuře Sharpies, může pak zkusit mimo jiné toto video, které obsahuje spoustu dobových záběrů. Šlo o jakousi australskou odpověď na britské subkultury mods a skinheads, ale ve velmi specifickém stylu. Kromě oblékání, které čerpalo jak z inspirace skinheads, mods, ale i australských hard rockerů, pak celému stylu dominovaly dnes poměrně bizarně vypadají účesy alá mullet. Článek se základními informacemi o subkultuře Sharpies pak najdete zde, více fotek a vizuální formy této subkultury jsou pak k vidění třeba v super článku magazínu Vice.

[youtube id=“AwJdo-HVGNw“ width=“620″ height=“360″]

Související

Back to top button