Proč se jmenujeme...?

Proč se jmenujeme My Dead Cat?

My Dead Cat vznikli v Brně roku 2001. Celkem tři desky, živák a dvě splitka, jedno s kapelou The Mood a druhé s Wild Tides. Na jejich prvních nahrávkách slyšíme především směs post-hardcoru, noise-rocku a surf punku, v pozdější fázi obohacují kapelu o synťák a dva zpěvy. Žánrově se více posouvají k rock’n’rollu, post-punku a indie rocku, čímž se zpřehledňuje struktura skladeb a písně jsou melodičtější. Proč ale zvolili zrovna název My Dead Cat, pod kterým by si spousta lidí mohla představit dětskou black metalovou kapelu z Norska, se dozvíte na následujících řádcích.

K našemu názvu existuje řada různých vysvětlení a interpretací. Například devět písmen názvu znamená, že máme stejně jako kočka devět životů a to odpovídá tomu, že jsme se několikrát rozpadli a zase dali dohromady. Dead cat může znamenat ve slangu několik věcí – od ostré kritiky až po sexuální polohu. Rádi taky odkazujeme na zen-buddhistický kóan

Mnich se zeptal Sózana:
„Co je nejsvětější věc na světě?“
Sózan odpověděl: „Mrtvá kočka!“
Mnich se udivil: „Jak to?“
Sózan řekl: „Protože je bezcenná.“

Skutečnost je ale mnohem prozaičtější. Pojmenovali jsme se My Dead Cat, protože to byl název, kterej se zrovna uvolnil. Náš basák Jirka hrál někdy koncem 90. let v Brně – Starém Lískovci v kapele, která sice neměla název, ale její největší hit byl My Dead Cat, balada s reálným námětem (o smrti autorova koťátka). Když se tahle kapela rozpadla a Jirka založil s Rosim a Slovčou emo kapelu, tak chtěli i nějakej emo název a My Dead Cat nakonec zvítězilo. V současnosti je těch kapel s „My“ na začátku už hromada, to jsme ale tehdy nemohli tušit. Třeba My Chemical Romance vznikli ve stejnej rok jako my. Dnes nám už to „My“ připadne takový dost egoistický. Ale vlastně i to dost přesně odráží naše povahy a vztahy v kapele. Jsme prostě několik individualit a každej si trochu myslí, že kapela je jeho.

Kromě toho, že ze začátku si nás kvůli zkratce lidi pletli s Millions of Dead Cops, jsme s názvem spokojení. Je docela dobře zapamatovatelnej, promotéři ho často využijou jakou námět na plakát a jen zřídka ho někdo zkomolí. Vybavujeme si snad jen dva případy: My Cat Dead a My Dead Car.

Dommynick

skejtporning, kytárka & rokenról!

Související

Back to top button