Cz/SkNovinky

Od garáže k indie a rock’n’rollu. Poslouchejte ochutnávku z druhé desky The Ribs

Všechno zlé, je pro něco dobré, a to může platit i pro aktuální zamrzlou hudební scénu. Všichni se po lockdownu zavřeli do zkušeben a nahrávacích studií, a využili svou povinnou pauzu k tvorbě. To dovedlo i kapelu The Ribs přesně k tomuto okamžiku – k prvnímu singlu z chystané druhé desky Making Love In Your Mother’s Bed.

Singl I’ll Be Your Toy podtrhuje nejenom fakt, že jim lockdown prospěl, ale především nás utvrzuje o jejich hudební zralosti. Víc kytar a dynamiky, těžké údery do kotle, synťák s klávesami a měnící se polohy vokálů, které připomínají spíše dialog, vám ukážou hned dvě různé tváře kapely. Posouvají se dál od čistého garage rocku, a jdou blíže k indie, rock’n’rollu a blues. Na albu můžete očekávat několik hostů, a jedním z nich je i Nikol Pialová, kterou vám The Ribs představují hned v singlu I’ll Be Your Toy, kde svým jemným hlasem doplnila dialog téhle lovestory.

The Ribs se konečně hudebně našli a tohle je jejich zpověď.

[youtube id=“YVOZKKkTcO0″ width=“620″ height=“360″]

Animovaná komiksová nálož s pravou love story vám od začátku klipu servíruje krasojízdu. Svět starejch motorek, aut a kovbojů poslouchající rock’n’roll s cigárem v puse floutkům z The Ribs vždycky imponoval – a tohle byla možnost to převést k životu. Klip od scénáře až po reálné zpracování vytvořil kytarista kapely Jan Piskač, který studuje fakultu Designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni, obor animovaná a interaktivní tvorba.

„Je to taková variace na Easy ridera a zároveň srdceryvná bromance, kdy jen pár tvrďákům neukápne na konci slza. Žárem spalující láska kohouta Billa a psa Floyda je jako každá jiná. To, že s tím banda trpaslíků v dodávce má problém, mě velice mrzí,” dodává autor klipu.

Foto: Adam Helma

Související

Back to top button