Cz/SkNovinky

Pražáci Branko’s Bridge balí rock’n’rollovou energii do debutového EP

Za Branko’s Bridge mluví energie živé hudby, kterou mladá pražská čtveřice dokáže svým fanouškům nekompromisně naservírovat. Teď ji vydává ve formě první desky pod názvem Should’ve Been Here. Pražský křest proběhne 9. 5. ve smíchovském klubu Underdogs a předchází mu celorepublikové turné.

Ve složení dvou kytar, kláves, syntezátorů, baskytary, řízného vokálu a bicích předvádí kapela Branko’s Bridge energickou show. Teď ji poprvé zaznamenává na debutové EP Should’ve Been Here. Skrz čtveřici písní uvádí v plné podobě žánrovou škálu, ve kterém se kapela aktivně realizuje. ,,Mísíme rockové žánry uplynulého století s moderními prvky,” říká kytarista Kuba. Matematicky přesné beaty střídají řízné kytarové riffy nebo pasáže, které nahrávají věčným snílkům. ,,Celá deska uvádí cyklus, časovou smyčku,” doplňuje bubeník Dany. Tu podtrhuje i videoklip k singlu Whatever Comes Goes Away, režijní premiéře studenta FAMU Petra Vlčka.

[youtube id=“4dxnQFCJN8g“ width=“620″ height=“360″]

Debutové EP Should’ve Been Here vychází 5. dubna 2019. Nahrávky vznikly částečně ve studiu 3bees, částečně v Golden Hive Studios pod dohledem zkušeného zvukového inženýra Amaka Goldena, který spolupracuje například s kapelami The Atavists nebo The Drain.

V den, kdy vyjde Should’ve Been Here, startuje pro Branko’s Bridge celorepublikové turné se zastávkami v Ostravě, v Brně, v Plzni, ve Znojmě nebo v Hradci Králové. Křest debutového EP Branko’s Bridge proběhne 9. května v klubu Underdogs, kapelu podpoří Good Times Only a Hello Marcel

Branko’s Bridge jsou také jednou z nominovaných kapel v letošním Czechingu Radia Wave a zahrají tak 21. června na pražském Metronome Festivalu.

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button