Cz/SkNovinky

Pražská grungeová kapela Cigarette Syndrome vydává novou desku

Cigarette Syndrome se po více než dvouleté pauze vrací s novou deskou Something Inside. Po vydání EP Disabled v roce 2017 a singlu Killer následujícího roku přichází Cigarette Syndrome s debutovou deskou Something Inside, která vyšla 1. 8. 2021 na labelu Dayspeed Music.

Pod celým albem se producentsky podepsal Marek Mik – kytarista pražských The Drain, jejichž frontman Daniel Šubrt se zase vystřídal za mixážním pultem s Amákem Goldenem, v jehož Golden Hive Studiu byla nahrána podstatná část desky, zbytek se pak dotáčel v Megahit Lair Studiu Daniela Šubrta, který se zhostil i mixu, o master nahrávky se pak postaral Michael Fossenkemper z TurtleTone Studio v New Yorku.

Desku doprovází singl Adore s minimalistickým klipem z režisérské dílny Oskara Stolína. V něm zachytil kapelu v dobře známém prostředí vršovického Café v Lese, kde Cigarette Syndrome odehráli nejeden koncert. Vizuál klipu stejně jako samotný song Adore odkazují lehce k estetice post-grungeové éry druhé poloviny 90. let, výsledný zvuk je však čerstvý, moderní a především osobitý.

 

Související

Back to top button