Cz/SkNovinky

Kapela Chci Pnutí se členy The Drain, Sour Bitch nebo SEBE vydává debut Ty ďáble

Futuristický punk. Extrovertní bigbít. Trio Chci Pnutí, složené z allstar romantiků pražské klubové scény vydává 28. října 2022 své debutové album Ty ďáble. Křest proběhne 10. prosince v prostorách dejvické Klubovny.

Eva Flídrová (Sour Bitch) – bicí, Daniel Šubrt (The Drain) – kytary, zpěv, Adam Ernest (MATKA, SEBE) – zpěv. To je složení nejnovější akvizice labelu Dayspeed Music, která se svou novou deskou vtrhla na všechny streamovací platformy 28. října tohoto roku.

Stejně jako název se i deska nese ve znamení naléhavosti, přetlaku, ostrých kytar a silných textových obratů. O jeden z nich se postaral i Jáchym Topol, který ve skladbě Thien dal kapele laskavě k dispozici svůj překlad básně Na mých verších není nic krásného od vietnamského disidentského básníka Nguyen Chi Thiena.

Chci Pnutí svou tvorbou oscilují na pomezí mnoha hudebních žánrů, z nichž nejbližší je stále poctivý prachsprostý bigbít. Syrový návrat ke kořenům, facka posluchači i sobě samotným. Dlouhý mejdan se všemi jeho vzestupy i pády. Zdvižený prostředník stále častější hudební vyumělkovanosti. Songy vznikající z nutné potřeby, nikoli rozmaru. To vše jsou úrovně, které lze na desce Ty ďáble rozpoznat.

Debutová deska vznikala v Megahit Lair Studiu Daniela Šubrta, který se postaral i o produkci a o mix, mastering si vzal na starost Risto Sokolovski.

Související

Back to top button