Cz/SkNovinky

Kytary, klávesy, večírky, smrt. Domácí The Drain vydávají EP Fun Fun Fun Funeral

Jihočesko-pražská stálice The Drain během září vypustila na internet postupně čtyři nové singly. Ty dohromady tvoří nové EP, které vyšlo 1. října na nově vzniklém multižánrovém labelu Dayspeed Records a nese název FUN FUN FUN FUNERAL. Společným tématem tohoto koncepčního počinu není tentokrát nic menšího než smrt.

EP nás vytrhne z obvyklého přirozeného prostředí The Drain – oplzlých dekadentních večírků se vzduchem nasáklým drogami a perverzí – a zavede nás do hlubin podsvětí. Oplzlého. Kde se dějí dekadentní večírky. A je samozřejmě plné drog a perverze. Jinými slovy vše při starém, ale v úplně novém podání.

Nový materiál se natáčel v nově vzniklém studiu Megahit Lair, které patří frontmanovi The Drain Danielu Šubrtovi. Ten desku kromě samotného natáčení i mixoval. Na finální podobě mixu a masteru však došlo opět ke spolupráci s americkým producentem Gregem Gordonem, který se producentsky podepsal pod poslední deskou Bangolia (2016) a je znám mimo jiné spoluprací s interprety jako například Triggerfinger, The Dandy Warhols, Oasis, Slipknot, Ghost nebo System Of A Down. Na FUN FUNFUN FUNERAL The Drain nijak neslevují z ambicí, které předvedli právě na poslední nahrávce. Jenom přidávají na temnotě a hutnosti celkového soundu, výsledek pak zní jako nebezpečná kombinace čerstvého vzduchu a rockové monumentálnosti.

The Drain mají v týdnu po vydání FUN FUNFUN FUNERAL v plánu celkem tři release party, a to ve městech, kde se kapela cítí nejvíc jako doma. Jako hosti na všech třech koncertech vystoupí ukrajinský písničkář Sasha Boole a vídeňská indie-rock´n´rollová kapela Go! Go! Gorilo.

Termíny a místa koncertů:

4.10. Praha – Café V lese (FB event, vstupenky)
5.10. České Budějovice – MusicBad Velbloud (FB eventVstupenky)
6.10. Třebíč – Hudební Bar Račerovice (FB event, vstupenky pouze na místě, omezená kapacita)

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button