Pozvánky

Summer Punk Párty v jihočeské Volyni nabídne Cockney Rejects nebo Gang Green

Volyňský festival Summer Punk Párty už více než desetiletí láká na unikátní rodinnou atmosféru a příjemné prostředí místa konání, ale nabízí i rozmanitou sestavu vystupujících. Mezi těmi v letošním roce nejvýrazněji z plakátu svítí jména veteránských kapel Cockney Rejects a Gang Green.

Cockney Rejects napomohli na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let svou písní Oi!Oi!Oi! pojmenovat celou jednu punkovou škatulku, ve které jejich první desky zároveň patří dodnes k tomu nejlepšímu. Následně na pár sezón propadli okouzlení novou vlnou britského heavy metalu a posléze se na několik desetiletí odmlčeli.

Gang Green nějaký ten pátek poté svým adolescentně zběsilým hardcore punkem prezentovaným na kompilaci This Is Boston Not LA uhranuli podzemní punkový mikrosvět. O pár let a sestav později, ve své poněkud dospělejší variantě dokázali atakovat hranice heavy rockového mainsteamu, dík svému citu pro kombinaci chytlavých popěvků a metalem i punkem poháněných motivů.

Aktuální punkové dění pak reprezentují Joe & The Shitboys z Faerských ostrovů. Z místních jmen stojí určitě za zmínku chronicky známí punkoví stylaři The Fialky či Queens of Everything.

Potvrzené kapely:
Cockney Rejects (UK)
No Turning Back (NL)
Gang Green (USA)
Skywalker
The Fialky
HOPES
Punk Floid
Joe & The Shitboys (FO)
Queens of Everything
Glad For Today
Lighthouse Keeper
Tragedis
No Face No Case
Burning Steps
Pyromann
Stará puška

Vstupenky:
790 Kč / předprodej v síti Fox Ticket

Fb event

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com
Back to top button