AnketyCo má v přehrávači...?

Co má v přehrávači Šimon z Rock Café a Summer Punk Party?

Deset let pořádání volyňské Summer Punk Party nebo šest let v týmu produkce pražského klubu Rock Café. To je jen malá část aktivit jednoho z motorů domácí scény Šimona Blaschka. Šimon začal koncerty pořádat před 11 lety ve Vimperku, kde je aktivní doteď. A to například v Parkboudě Vimperk, kde za léto s kamarády uspořádá přes 40  nejrůznějších akcí. Co ale Šimon poslouchá, když pro vás zrovna nepořádá další koncert? Na to jsme se ho zeptali v dalším díle našeho Přehrávače.

Slope – Purple Me

Hned na úvod se sluší provalit na sebe jednu věc – jak už moje příjmení napovídá, mám předky v Německu, rok jsem tam i žil, a k tamní scéně mám pevnej vztah, což se částečně odrazí i na mém výběru. Slope jsou taková malá ochutnávka z letošní Summer Punk zahrádky. Jde o HC kapelu z německýho Duisburgu, kterou jsme před pár dny potvrdili do letošního programu. Rozhodně to ale není nějaká záplata za jiný headlinery, ba naopak. Kolem kluků jsme už pár let kroužili a co mam reference, naživo to šlape na jedničku, tak už se na ně na koupáku těšim!

Joe & The Shitboys – Live at ESNS 21

Za víc než 10 let v hudební branži se člověk snadno dostane do zaběhlých kolejí a můžou mu často unikat zajímavý kapely mimo jeho záběr. I proto jsem letos z pohodlí gauče vyrazil na online covid verzi zřejmě největšího evropskýho showcase festivalu Eurosonic. Během každýho večera zahrálo několik desítek kapel, nejvíc mě ale za srdce vzali právě Joe & The Shitboys, který to naprosto rozsekali svojí syrovostí. Hned jsem se pídil odkud jsou a k mýmu překvapení jsem zjistil, že z Faerských Ostrovů. Do tý doby jsem ani netušil, že tam nějaká hudební scéna je, a teď už hledam cesty, jak kluky k nám do ČR přivézt!

The Clockworks – Bils and Pills

Další z náhodných objevů, tentokrát díky skvělý funkci, kterou Spotify nabízí – Release Radar. Často se až divím, co za prapodivnosti (třeba z vod německýho rapu) mi to umí nabídnout, občas jsou to ale opravdový skvosty – třeba jako u The Clockworks z Irska. Zatím ale nemají k poslechu bohužel moc nahrávek. Dokonce jsem to dopracoval jednou do stádia, kdy jsem je točil furt dokola, až mě přítelkyně vyháněla z pokoje.

KUMMER – Wie viel ist dein Outfit wert

Ještě jedno Německo, tentokrát ale to východní, který je nám mentalitou vlastně poměrně blízký. Kraftklub jsou u nás celkem známý, málo se ale ví, že jejich zpěvák Felix má i svůj rap projekt pod názvem KUMMER. Nejde ale o žádný zlatý řetězy ani tetovačky v obličeji, prakticky ve všech textech se naopak dotýká sociálních problémů a staví se proti rasismu, což je důležitý nezávisle na době a národnosti.

Vypsaná Fixa – Krabička

A rozhodně nesmím opomenout jednoho CZ zástupce. Vypsaná Fixa byla před 10 lety první velká kapela, jejíž koncert jsem pořádal. Byl jsem tenkrát mladý ucho a čekal, že přijedou namistrovaný hvězdičky, místo toho z dodávky vyskákali úplně normální kluci, se kterýma máme moc hezkej vztah i dneska a kdykoliv to jen jde, vymýšlíme u nás na jihu koncertní neplechy. A ačkoliv jsem člověk mezi žánry a interprety poměrně přelétavej, k Vypsaný Fixe se vždycky moc rád vracím!

Související

Back to top button