Cz/SkNovinky

Queens of Everything vymazlili klip k singlu So Long na jediný záběr

Po výpravném videoklipu s laserovými dinosaury a večírku s důchodci přichází pražští Queens of Everything s novým videoklipem, tentokrát k singlu s názvem So Long.

Chtěli jsme jednou udělat jednoduchý klip, který bychom zvládli natočit svépomocí. Jak už to tak bývá, všechno dopadlo úplně jinak,“ popisuje vznik videoklipu frontman Ondra. Video je natočeno na jeden záběr a zároveň na zpomalený playback.

Hrdinou za kamerou byl Ondřej „Pode“ Podešva ze skupiny The Rocket Dogz, který musel několikakilový rig s kamerou udržet po celých zpomalených 10 minut každého „jetí“. Absence střihu způsobila, že klipu vznikly 2 verze, o kterých nikdo není schopen rozhodnout, která je lepší. Je tedy dost dobře možné, že budou dříve nebo později zveřejněny obě dvě. Na obrazovce se objeví profláklé tváře z mnoha dalších spřízněných kapel, namátkou The Rocket Dogz, Dirty Blondes, Jet 8 nebo Twisted Rod.

[youtube id=“cFlOn9YsjFc“ width=“620″ height=“360″]

„Pozvat si jako komparz kamarády se zpočátku jevilo jako super nápad, nikdo však netušil, že se finální účet za chlast stane nejvyšší položkou celého produkčního rozpočtu. Příště se možná vrátíme k na provoz mnohem nenáročnějším dinosaurům,“ shoduje se s nadsázkou kapela.

Nejbližší festivalovou zastávkou je pro „Královny“ legendární Mighty Sounds a vzhledem k tomu, že letos slaví skupina 10 let od prvního koncertu, můžeme se těšit na podzim těšit na další velkolepou akci.

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button